Ստեփանակերտը և բրազիլական Ֆրանկու դա Ռոշան դարձել են քույր քաղաքներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրազիլիայի Ֆրանկու դաՌոշաքաղաքիավագանինփետրվարի3-ին միաձայն ընդունելէորոշում ՍտեփանակերտըևՖրանկու դաՌոշան քույրքաղաքներ հռչակելումասին՝նրանց միջև բարեկամական կապերհաստատելու նպատակով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, որոշմանմեջ նշվում է, որայն հիմքկդառնա տարբերծրագրերիև համաձայնագրերի իրականացմանհամար,որոնքկնպաստենքաղաքներիմիջև սոցիալական, տնտեսականևմշակութայինոլորտներում համագործակցության հաստատմանը։
Նախատեսվումէնաևքաղաքներիմիջև տեղեկատվությանփոխանակումմշակույթի, զբոսաշրջության,սպորտի բնագավառներում։
ՈրոշմաննախագիծըներկայացվելէավագանուանդամԱնտոնիոԼոպեսդաՍիլվայիև, հաստատվելքաղաքապետՖրասիսկու ԴանիելՍելեգիմդեՄորաիսիկողմից։

Степанакерт и Франку-да-Роша стали городами-побратимами
Совет старейшин бразильского города Франку-да-Роша 3 февраля единогласно принял решение о провозглашении Степанакерта и Франку-да-Роша городами-побратимами с целью установления между ними дружественных отношений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД НКР, в решении отмечается, что оно станет основой для реализации различных программ и соглашений, которые будут способствовать установлению сотрудничества между городами в социальной, экономической и культурной областях.
Предусматривается также обмен информацией между городами в сферах культуры, туризма и спорта.
Проект решения был представлен членом совета старейшин Антонио Лопес да Сильва и утвержден мэром города Франсиску Даниэль Селегим де Мораисом.
Муниципалитет Франку-да-Роша находится в бразильском штате Сан-Паулу. Население составляет около 145 тысяч человек.