Քրիստափոր Իվանյանը մեծ դերակատարություն է ունեցել Արցախյան ազատամարտում հաղթանակում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 23-ին մասնակցել է Արցախի հերոս Քրիստափոր Իվանյանի 95-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է ազգի նվիրյալների հիշատակի հավերժացումը՝ նշելով, որ գեներալ Քրիստափոր Իվանյանը հայ ժողովրդի լավագույն զորավարներից է, ով մեծ դերակատարություն է ունեցել Արցախյան ազատամարտում հաղթանակի կերտման եւ ԼՂՀ պաշտպանության բանակի ստեղծման ու կայացման գործում:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ Ազգային ժողովի Նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Christophor Ivanyan greatly contributed to the victory of Artsakh liberation war
YEREVAN, DECEMBER 23, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at a solemn event dedicated to the 95th birthday anniversary of the Hero of Artsakh Christophor Ivanyan on December 23.
As “Armenpress” was informed from the Central Information Department Artsakh President’s Staff, Bako Sahakyan highlighted commemoration of the nation's devotees noting that General Christophor Ivanyan was among the most prominent Armenian military leaders, who had a great role in gaining victory in the Artsakh Liberation War, the establishment and formation of the NKR Defense Army.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Paregv Martirossyan, NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan and other officials were present at the meeting.