ՊԲ առաջապահ զորամասերը լռեցրել են հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում սեպտեմբերի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (41 արկ), 82 (100 արկ) և 120 մմ-ոց (8 արկ) ականանետերից ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) և ՀԱՆ-17 (3 արկ) տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, վերոնշված զինատեսակներից բացի, հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք (24 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Наступательные действия передовых подразделений Армии Обороны НКР подавили действия противника
На линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС в ночь с 27 сентября и на 28-со стороны противника был нарушен режим прекращения огня около 120 раз, во время которых в направлении армянских позиций был произведен более 900 выстрелов из орудий разного калибра, а также из минометов 60 (41 мина), 82 (100 мин) и 120 мм (8 мин) и с гранатометов РПГ-7 (2 мин) и ХАН-17 (3 мины). Как сообщили «Арменпресс» из пресс-службы Армии Обороны НКР, кроме вышеупомянутых орудий, в направлении армянских позиций противник применил также реактивное ракетно-артиллерийское оружие TR-107.
Передовые подразделения Армии Обороны НКР применили ответные действия, в результате чего действия противника были подавлены.