Քոլին Ֆարելը դեր Է ստացել Ջոան Ռոուլինգի վեպի հիման վրա նկարահանվող ֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իռլանդացի դերասան Քոլին Ֆարելը նկարահանվում Է «Ֆանտաստիկ գազանները եւ դրանց բնակության վայրերը» ֆիլմում, որը կդառնա Հարի Փոթերի մասին կինոժապավենների շարքի սփին-օֆը: Նա կխաղա Գրեյվս անունով նյույորքցի կախարդի դերը, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Hollywood Reporter-ին: Կինոնկարի պրեմիերան նախատեսված Է 2016 թվականի նոյեմբերի 18-ին:
Ինչպես նշել Է հրատարակությունը, գլխավոր հերոսը՝ Նյուտ Սքամանդերը, Գրեյվսի հետ պետք Է հանդիպի ԱՄՆ-ում: Պատմությունը կկենտրոնանա վհուկների եւ կախարդների գաղտնի ընկերության մասնակիցների հետ Նյուտի արկածների վրա, որոնք նրան կօգնեն աշխատանքում. Սքամանդերը կենդանաբան Է, որն զբաղվում Է անհայտ կենդանի Էակների հետազոտությամբ: Ֆիլմի գործողությունը կծավալվի փոթերապատման իրադարձություններից մոտավորապես 70 տարի առաջ:
Այսպիսով, Ֆարելը կմիանա Էդդի Ռեդմեյնին (Նյուտ Սքամանդեր), Էզրե Միլլերին եւ Քեթրին Ուոթերսթոնին, որոնք նախագծին իրենց մասնակցությունը հավաստել են ավելի վաղ:

Колин Фаррелл получил роль в фильме по роману Джоан Роулинг
Ирландский актер Колин Фаррелл снимется в фильме «Фантастические звери и места их обитанияե, который станет спин-оффом серии лент о Гарри Поттере. Он сыграет волшебника из Нью-Йорка по имени Грейвс, сообщает The Hollywood Reporter. Премьера картины намечена на 18 ноября 2016 года.
Как отмечает издание, главный герой Ньют Скамандер должен встретиться с Грейвсом в США. История сосредоточится на приключениях Ньюта с участниками тайного сообщества ведьм и колдунов, которые помогут ему в работе: Скамандер — зоолог, занимающийся исследованием неизвестных живых существ. Действие фильма развернется примерно за 70 лет до событий поттерианы,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Таким образом, Фаррелл присоединится кЭдди Редмэйну(Ньют Скамандер),Эзре МиллеруиКэтрин Уотерстон, которые подтвердили свое участие в проекте раньше.