Ադրբեջանական կայքի հրապարակած լուսանկարում իրականում թայլանդացի զինվորներ են
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական vesti.az կայքի հրապարակած լուսանկարում, որում իբրև պատկերված էին զոհված հայ զինծառայողներ, իրականում թայլանդացի զինվորականների 2007թ-ի լուսանկար է:
Ադրբեջանական կայքէջը լուսանկարների վրա տեղադրել էր հղում Կրասնոդարում գործող հայկական Երկրամաս պարբերականի վրա:
Ռուսաստանում գործող «Երկրամաս» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Տիգրան Տավադյանն իր հերթին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նույնպես կտրականապես հերքում է լուսանկարի տարածումը: «Երկրամաս»-ի կայքը մի քանի օր չի գործում, քանի որ ենթարկվել է հաքերային հարձակման: Մենք որևէ լուսանկար չենք հրապարակել»,- ասաց Տավադյանը:
Ադրբեջանական vesti.az էլեկտրոնային կայքում օգոստոսի 7-ին հրապարակվել էին լուսանկարներ, որոնցում իբր պատկերված էին օգոստոսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը տեղի ունեցած դիվերսիայի արդյունքում սպանված հայ զինծառայողները: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտարարել է, որ վերոնշյալը ադրբեջանական քարոզչության վառ երևակայության հերթական արդյունքն է: «ՊԲ զինանձնակազմը երբևէ չի կրել և այսօր էլ չի կրում այն զինվորական համազգեստը»,-ընդգծվել է ԼՂՀ ՊԲ հայտարարության մեջ:

На фотографии, опубликованной на азербайджанском сайте, изображены таиландские солдаты
На фотографиях, опубликованных на азербайджанском сайте vesti.az, на которых якобы убитые армянские военнослужащие, на самом деле фотографии 2007 года и на них - таиландские солдаты.
На этих снимках азербайджанский сайт поместил ссылку на армянскую газету «Еркрамас», выходящую в Краснодаре.
Главный редактор российской газеты «Еркрамаса» Тигран Тавадян в беседе с Арменпресс также категорически опроверг размещение снимков. «Сайт «Еркрамаса» не действует уже несколько дней - результат хакерской атаки. Никаких фотографий мы не публиковали», - сказал Тавадян.
7 августа на азербайджанском сайте vesti.az опубликованы снимки, на которых якобы изображены армянские военнослужащие, убитые в результате диверсии в ночь на 3 августа.
Пресс-служба АО НКР заявила, что это очередной плод яркого воображения азербайджанских пропагандистов. «Военнослужащие Армии обороны НКР никогда не носили и сегодня не носят форму, в которой изображены лица на опубликованном азербайджанцами снимке № 1», - подчеркивается в заявлении АО НКР.