Ադրբեջանական կայքի հրապարակած լուսանկարում իրականում թայլանդացի զինվորներ են
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական vesti.az կայքի հրապարակած լուսանկարում, որում իբրև պատկերված էին զոհված հայ զինծառայողներ, իրականում թայլանդացի զինվորականների 2007թ-ի լուսանկար է:
Ադրբեջանական կայքէջը լուսանկարների վրա տեղադրել էր հղում Կրասնոդարում գործող հայկական Երկրամաս պարբերականի վրա:
Ռուսաստանում գործող «Երկրամաս» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Տիգրան Տավադյանն իր հերթին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նույնպես կտրականապես հերքում է լուսանկարի տարածումը: «Երկրամաս»-ի կայքը մի քանի օր չի գործում, քանի որ ենթարկվել է հաքերային հարձակման: Մենք որևէ լուսանկար չենք հրապարակել»,- ասաց Տավադյանը:
Ադրբեջանական vesti.az էլեկտրոնային կայքում օգոստոսի 7-ին հրապարակվել էին լուսանկարներ, որոնցում իբր պատկերված էին օգոստոսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը տեղի ունեցած դիվերսիայի արդյունքում սպանված հայ զինծառայողները: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտարարել է, որ վերոնշյալը ադրբեջանական քարոզչության վառ երևակայության հերթական արդյունքն է: «ՊԲ զինանձնակազմը երբևէ չի կրել և այսօր էլ չի կրում այն զինվորական համազգեստը»,-ընդգծվել է ԼՂՀ ՊԲ հայտարարության մեջ:

Actually Thai soldiers are on photo published by Azerbaijani site
YEREVAN, AUGUST 7, ARMENPRESS. Actually Thai soldiers are on the photo published by the Azerbaijanivesti.azwebsite, representing allegedly the pictures of the killedArmenian servicemen.
The Azerbaijani website posted a link under the photos to the Armenian “Yerkramas” periodical in Krasnodon. Tigran Tavadyan, Editor-in-chief of the periodical "Yerkramas" published in Russia, in a conversation with "Armenpress", in his turn also categorically denies to have spread the photos. For several days “Yerkramas” website does not function, as it has been subjected to hacker attack. We have not published any photo," said Tavadyan.
The Azerbaijanivesti.azwebsite published some photos on August 7, representing allegedly the pictures of the Armenian servicemen killed as a result of the diversion on 2-3 August.The press service of the NKR Ministry of Defense announces that the above mentioned is another result of the vivid imagination of the Azerbaijani propaganda. "The Defense Army servicemen have never worn and today do not wear the military uniform which is on the persons in the photo below," the NKR Defense Army statement says.