Հալեպի հայաշատ Սուլեյմանիե թաղամասում ռումբ է ընկել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպի հայաշատ Սուլեյմանիե թաղամասում՝ Թեթթեն լցակայանի մերձակայքում, ապրիլի 11-ի երեկոյան հրասանդ է ընկել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Բերիո լուրեր» ֆեյսբուքյան էջը, հրթիռակոծությունը նյութական վնասներ է պատճառել մերձակայքում գտնվող բնակարաններին: Բացի դրանից, կրկին ահ ու սարսափ է տարածվել բնակիչների շրջանում: Մյուս կողմից ռազմական ընդհարումները ակտիվացել են Հալեպի շրջակայքի տարբեր ուղղություններով:
Սիրիական բանակը ծանր մարտեր է վարում զինյալների դեմ նրանց հսկողության տակ գտնվող շրջաններում՝ օգտագործելով ուղղաթիռներ: Զինված ընդդիմադիրները փորձել են ներխուժել Ռամուսիե շրջան: Այնտեղ թեժ մարտեր են ընթանում բանակի և զինված խմբավորումների միջև:
Սիրիայում եռամյա համարատության ընթացքում, ՄԱԿ-ի տվյալներով, զոհերի թիվը գերազանցել է 130 հազարը: Բացի դրանից, զոհված հայերի թիվը գերազանցել է 70-ը:

В армянонаселенном квартале Сулеймание в Алеппо взорвалась бомба
В армянонаселенном квартале Сулеймание в Алеппо, близ АЗС Теттен, вечером 11 апреля упали снаряды. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на фейсбуковский сайт «Берийские новости», ракетный обстрел нанес ущерб соседним домам. Среди населения паника. К тому же активизировались столкновения по разным направлениям вокруг Алеппо.
Сирийская армия ведет ожесточенные бои с вооруженными боевиками в находящихся под их контролем районах – применяя при этом вертолеты. Боевики попытались ворваться в район Рамусие. Там идут особенно ожесточенные бои.
В результате длящихся три года боев в Сирии, по данным ООН, число жертв уже превысило 130 тысяч. А число погибших армян - более 70.