«ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս Արմենիա»-ն կիրականացնի ԿԲ 2013-2015 թթ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունների վերստուգումը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ընտրվել է ՀՀ ԿԲ 2013-2015 թթ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունների վերստուգումն իրականացնող աուդիտորական կազմակերպությունը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, Կենտրոնական բանկի խորհրդի հոկտեմբերի 1-ի որոշմամբ` ԿԲ 2013-2015 թթ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունների վերստուգումն իրականացնելու նպատակով ընտրվել է «ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս Արմենիա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը:

Аудит годовой финансовой отчётности ЦБ Армении в 2013-2015 гг. проведёт аудиторская компания «PricewaterhouseCoopers Armenia»
Совет Центрального банка Армении 1-го октября принял решение о выборе аудиторской компании для проведения аудита годовой финансовой отчётности ЦБ в 2013-2015 гг.
Как сообщили Арменпресс, аудит годовой финансовой отчётности Центрального банка Армении в 2013-2015 гг. проведёт аудиторская компания «PricewaterhouseCoopers Armenia».
Компания PricewaterhouseCoopers предоставляет услуги в области аудита и бизнес-консультирования, а также налоговые и юридические услуги компаниям разных отраслей.