Արամ Վարդևանյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արամ Վարդևանյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Բարբարա Բաումանին։
Դեսպանը շնորհավորել է Արամ Վարդևանյանին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ ընտրվելու կապակցությամբ։
ԱԺ փոխխոսնակը, շնորհակալություն հայտնելով դեսպանին շնորհավորանքի համար, ընդգծել է Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև հարաբերությունների զարգացման ու համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։
Նա դեսպանին է ներկայացրել Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը, խոսել անվտանգային խնդիրների և առկա մարտահրավերների մասին։
Անդրադառնալով խորհրդարանական աշխատանքներին՝ Արամ Վարդևանյանն ընդգծել է ԱԺ բարեկամական խմբերի գործունեության և միջխորհրդարանական կապերի խորացման կարևորությունը։

Арам Вардеванян принял посла Швейцарии в Армении
Заместитель председателя Национального Собрания Армении Арам Вардеванян 7 сентября принял чрезвычайного и полномочного посла Швейцарской Конфедерации в РА Андреа Барбару Бауманн.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на НС РА, посол поздравила Арама Вардеваняна с избранием на должность заместителя председателя Национального Собрания.
Заместитель председателя НС РА, поблагодарив посла за поздравления, подчеркнул важность развития отношений и расширения сотрудничества между Арменией и Швейцарией.
Он представил послу внутриполитическую ситуацию в Армении, рассказал о вопросах безопасности и существующих проблемах.
Затронув парламентскую работу, Арам Вардеванян подчеркнул важность деятельности групп дружбы НС и углубления межпарламентских связей.