Երիտասարդության միջազգային օրվա շրջանակում բազմաբնույթ միջոցառումներ են անցկացվել ՀՀ շուրջ 50 համայնքներում
Երիտասարդության միջազգային օրվա շրջանակում oգոստոսի 12-ին բազմաբնույթ միջոցառումներ են անցկացվել ՀՀ շուրջ 50 համայնքներում՝ մեկ գաղափարի շուրջ համախմբելով երիտասարդներին, երիտասարդական կազմակերպություններին և համայնքային կառույցներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից, օրվա ընթացքում կազմակերպվել են սպորտային տարբեր արշավներ և նախաձեռնություններ, թեմատիկ քննարկումներ ու պանելային հանդիպումներ, երիտասարդ ստեղծագործողների ձեռքի աշխատանքների և ստեղծագործությունների ցուցադրություններ, ինտելեկտուալ խաղ-վիկտորինաներ, ֆիլմերի դիտումներ, թատերական ներկայացումներ, համերգային երեկոներ և այլ միջոցառումներ։
«Նախաձեռնությունները հնարավորություն են տվել երիտասարդներին ոչ միայն հետաքրքիր և բովանդակալից օր անցկացնելու, այլև ներկայացնելու իրենց գաղափարներն ու ստեղծագործական ներուժը: Երիտասարդության միջազգային օրն այս տարի անցկացվում է «Տարբեր միջավայրեր, ընդհանուր ձգտումներ» կարգախոսով, որն ընդգծում է տարբեր համայնքներում և միջավայրերում ապրող երիտասարդներին միավորող ընդհանուր արժեքները, նպատակներն ու ապագայի նկատմամբ ձգտումները»,-տեղեկացրին ԿԳՄՍ-ից։

В рамках Международного дня молодежи в около 50 общинах Армении проведены разнообразные мероприятия
В рамках Международного дня молодежи, который отмечается 12 августа, в порядка 50 общинах Республики Армения были проведены разнообразные мероприятия, объединившие вокруг одной идеи молодежь, молодежные организации и общинные структуры.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МОНКС, в течение дня были организованы различные спортивные походы и инициативы, тематические обсуждения и панельные встречи, выставки ручных работ и произведений молодых творцов, интеллектуальные игры-викторины, кинопоказы, театральные представления, концертные вечера и другие мероприятия.
Инициативы дали возможность молодежи не только интересно и содержательно провести день, но и представить свои идеи и творческий потенциал.
Международный день молодежи в этом году проходит под девизом «Разные среды, общие стремления», который подчеркивает общие ценности, цели и стремления к будущему, объединяющие молодежь в разных общинах и средах.