China Southern Airlines ընկերությունն ավելացնում է Ուրումչի-Երևան չվերթների քանակը
Ուրումչի-Երևան և հակառակ ուղղությամբ չվերթներ իրականացնող China Southern Airlines ընկերությունը հուլիսի 21-ից ավելացնում է չվերթների հաճախականությունը՝ նախկին երեքի փոխարեն շաբաթական թռիչքների քանակը հասցնելով վեցի։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնել է ընկերության երևանյան գրասենյակի գլխավոր տնօրեն Սեն Ջիամինը՝ շեշտելով, որ ընկերությունն այս կերպ նպատակ ունի առավել ամրապնդել Հայաստանի ու Չինաստանի միջև օդային կապը։
Վերջինիս խոսքով՝ բացի չվերթների քանակի ավելացումը, ընդլայնված չվացուցակն ուղևորների համար կապահովի ճանապարհորդության համար ավելի հարմար տարբերակներ և ավելի լավ կապ Ուրումչիի միջոցով դեպի Պեկին, Գուանչժոու և Չինաստանի այլ խոշոր քաղաքներ։
«Սա կարևոր հանգրվան է China Southern Airlines-ի համար հայկական շուկայում։ Ուրումչի-Երևան երթուղու ավելացումը կխորացնի երկու երկրների միջև կապը և կնպաստի բիզնեսի, զբոսաշրջության և մշակութային փոխանակումների աճին»,-նշել է Սեն Ջիամինը։
Նա նաև վստահեցրել է, որ ընկերությունը մտադիր է շարունակել բարելավել թռիչքային ծառայությունները և նպաստել Հայաստանի և Չինաստանի միջև օդային կապի ամրապնդմանը։
China Southern Airlines ընկերությունը Երևան-Ուրումչի և հակառակ ուղղությամբ չվերթներ է իրականացնում 2024 թվականից։

China Southern Airlines will increase the frequency of its Urumqi-Yerevan service from three to six flights a week starting July 21.
The announcement was made by Cen Jiaming, General Manager of China Southern Airlines' Yerevan Office, who said the move is aimed at further strengthening air connectivity between Armenia and China.
According to Cen, the expanded schedule will not only increase the number of flights but also provide passengers with more convenient travel options and better onward connections via Urumqi to Beijing, Guangzhou and other major Chinese cities.
"This marks an important milestone for China Southern Airlines in the Armenian market. Expanding the Urumqi-Yerevan route will further strengthen ties between our two countries and contribute to the growth of business, tourism and cultural exchanges," Cen said.
He added that the airline remains committed to continuously improving its services and further enhancing air connectivity between Armenia and China.