China Southern Airlines ընկերությունն ավելացնում է Ուրումչի-Երևան չվերթների քանակը
Ուրումչի-Երևան և հակառակ ուղղությամբ չվերթներ իրականացնող China Southern Airlines ընկերությունը հուլիսի 21-ից ավելացնում է չվերթների հաճախականությունը՝ նախկին երեքի փոխարեն շաբաթական թռիչքների քանակը հասցնելով վեցի։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնել է ընկերության երևանյան գրասենյակի գլխավոր տնօրեն Սեն Ջիամինը՝ շեշտելով, որ ընկերությունն այս կերպ նպատակ ունի առավել ամրապնդել Հայաստանի ու Չինաստանի միջև օդային կապը։
Վերջինիս խոսքով՝ բացի չվերթների քանակի ավելացումը, ընդլայնված չվացուցակն ուղևորների համար կապահովի ճանապարհորդության համար ավելի հարմար տարբերակներ և ավելի լավ կապ Ուրումչիի միջոցով դեպի Պեկին, Գուանչժոու և Չինաստանի այլ խոշոր քաղաքներ։
«Սա կարևոր հանգրվան է China Southern Airlines-ի համար հայկական շուկայում։ Ուրումչի-Երևան երթուղու ավելացումը կխորացնի երկու երկրների միջև կապը և կնպաստի բիզնեսի, զբոսաշրջության և մշակութային փոխանակումների աճին»,-նշել է Սեն Ջիամինը։
Նա նաև վստահեցրել է, որ ընկերությունը մտադիր է շարունակել բարելավել թռիչքային ծառայությունները և նպաստել Հայաստանի և Չինաստանի միջև օդային կապի ամրապնդմանը։
China Southern Airlines ընկերությունը Երևան-Ուրումչի և հակառակ ուղղությամբ չվերթներ է իրականացնում 2024 թվականից։

Авиакомпания China Southern Airlines увеличивает количество рейсов Урумчи-Ереван
Авиакомпания China Southern Airlines, выполняющая рейсы между Урумчи и Ереваном и обратно, с 21 июля увеличивает частоту полетов, повышая количество еженедельных рейсов с трех до шести.
В интервью Арменпресс генеральный директор ереванского офиса компании Цэнь Цзямин заявил об этом, подчеркнув, что компания стремится таким образом еще больше укрепить воздушное сообщение между Арменией и Китаем.
По его словам, помимо увеличения количества рейсов, расширенное расписание полетов предоставит пассажирам более удобные варианты путешествия и лучшие стыковки через Урумчи с Пекином, Гуанчжоу и другими крупными городами Китая.
Он отметил, что увеличение рейсов по маршруту Урумчи-Ереван - важная веха для China Southern Airlines на армянском рынке, ибо это позволит углубить связь между двумя странами и будет способствовать развитию бизнеса, туризма и культурного обмена.
Цэнь Цзямин также заверил, что компания намерена и дальше улучшать качество авиаперевозок и способствовать укреплению воздушного сообщения между Арменией и Китаем.