Լավրովը ժամանել է Հնդկաստան
Ակնկալվում է, որ ռուս նախարարը մայիսի 14-ին բանակցություններ կվարի Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը, նախարարների հանդիպման օրակարգի առանցքում անցյալ տարվա դեկտեմբերին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի Հնդկաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքի քննարկումն է, Ռուսաստանում առաջնորդների առաջիկա բանակցությունների և առևտրատնտեսական, գիտատեխնիկական և մշակութային համագործակցության հարցերով ռուս-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի նախապատրաստումը:
Մայիսի 14-15-ը Լավրովը կմասնակցի ԲՐԻԿՍ երկրների արտաքին գործերի գերատեսչությունների ղեկավարների լիագումար նիստին։

Глава МИД РФ прибыл с визитом в Индию
Как передает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, ожидается, что 13 мая российский министр проведёт переговоры с министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром.
Как сообщили ранее в МИД РФ, в центре повестки дня встречи министров - обсуждение хода реализации договорённостей, достигнутых во время официального визита в Индию президента РФ Владимира Путина в декабре прошлого года, подготовка к предстоящим переговорам лидеров в России и очередному заседанию межправительственной российско-индийской комиссии по торгово-экономическому, научно-техническому и культурному сотрудничеству.
14-15 мая Лавров примет участие в полноформатном совещании глав внешнеполитических ведомств стран БРИКС.