Լավրովը ժամանել է Հնդկաստան
Ակնկալվում է, որ ռուս նախարարը մայիսի 14-ին բանակցություններ կվարի Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը, նախարարների հանդիպման օրակարգի առանցքում անցյալ տարվա դեկտեմբերին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի Հնդկաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքի քննարկումն է, Ռուսաստանում առաջնորդների առաջիկա բանակցությունների և առևտրատնտեսական, գիտատեխնիկական և մշակութային համագործակցության հարցերով ռուս-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի նախապատրաստումը:
Մայիսի 14-15-ը Լավրովը կմասնակցի ԲՐԻԿՍ երկրների արտաքին գործերի գերատեսչությունների ղեկավարների լիագումար նիստին։

Lavrov arrives in New Delhi
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has arrived in New Delhi for a three-day visit, during which he will take part in the BRICS Foreign Ministers’ Meeting on May 14-15, TASS reported.
On Wednesday, Lavrov is scheduled to hold bilateral talks with his Indian counterpart, Subrahmanyam Jaishankar. According to the Russian Foreign Ministry, the sides plan to discuss preparations for Indian Prime Minister Narendra Modi’s visit to Moscow and a meeting of the intergovernmental commission.
The ministers are expected to focus primarily on the situation in the Middle East, as well as energy, trade, and technical cooperation.