Վարազդատ Լալայանն ու Ալեքսանդրա Գրիգորյանն առաջադրվել են Եվրոպայի լավագույն ծանրորդների անվանակարգերում
Երկրորդ տարին անընդմեջ Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց և կանանց թիմերի ներկայացուցիչներն առաջադրվում են Եվրոպայի լավագույն ծանրորդների անվանակարգերում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունից, տղամարդկանց թիմի անդամ, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Վարազդատ Լալայանը և կանանց ընտրանու անդամ, Եվրոպայի չեմպիոն Ալեքսանդրա Գրիգորյանն առաջադրվել են Ծանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի 2025 թվականի լավագույն մարզիկների անվանակարգերում:
Հաղթողները հայտնի կդառնան Եվրոպայի առաջնությունից առաջ, որը կկայանա ապրիլի 19-26-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում:

Вараздат Лалаян и Александра Григорян номинированы на звание лучших тяжелоатлетов Европы
Второй год подряд представители мужской и женской сборных Армении по тяжелой атлетике номинируются на звание лучших тяжелоатлетов Европы.
Как сообщили Арменпресс в пресс-служба Федерации тяжелой атлетики Армении, Вараздат Лалаян, член мужской сборной, чемпион мира и Европы, серебряный призер Олимпийских игр, и Александра Григорян, член женской сборной, чемпионка Европы, номинированы на звание лучших спортсменов 2025 года по версии Европейской федерации тяжелой атлетики.
Имена победителей будут объявлены перед чемпионатом Европы, который пройдет с 19 по 26 апреля в Батуми, Грузия.