Վարազդատ Լալայանն ու Ալեքսանդրա Գրիգորյանն առաջադրվել են Եվրոպայի լավագույն ծանրորդների անվանակարգերում
Երկրորդ տարին անընդմեջ Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց և կանանց թիմերի ներկայացուցիչներն առաջադրվում են Եվրոպայի լավագույն ծանրորդների անվանակարգերում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունից, տղամարդկանց թիմի անդամ, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Վարազդատ Լալայանը և կանանց ընտրանու անդամ, Եվրոպայի չեմպիոն Ալեքսանդրա Գրիգորյանն առաջադրվել են Ծանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի 2025 թվականի լավագույն մարզիկների անվանակարգերում:
Հաղթողները հայտնի կդառնան Եվրոպայի առաջնությունից առաջ, որը կկայանա ապրիլի 19-26-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում:

Armenia's Varazdat Lalayan and Aleksandra Grigoryan nominated for 2025 EWF-AIPS Europe Weightlifter of the Year
For the second consecutive year, representatives of Armenia’s men’s and women’s weightlifting teams have been nominated for the European Weightlifting Federation EWF–AIPS Europe Weightlifter of the Year title.
Ten athletes are nominated in each category for the 2025 EWF – AIPS Europe Weightlifter of the Year title.
From the men’s team, World and European champion and Olympic silver medalist Varazdat Lalayan—and from the women’s team, European champion Aleksandra Grigoryan—are nominated alongside other athletes from Europe.
The winners will be announced ahead of the European Championship, which will take place from April 19–26 in Batumi, Georgia.