Առողջության ապահովագրությունը միշտ լինելու է. վարչապետն անդրադարձավ կեղծ լուրերին
Հայաստանում առողջության ապահովագրության համակարգը գործում է թե խորհրդարանական ընտրություններից առաջ, գործելու է նաև հետո: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին վստահեցրեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիք այցի ընթացքում՝ անդրադառնալով որոշ միֆերի:
Փաշինյանը նկատեց, որ հաճախ մարդկանց մոտ ուզում են տպավորություն ստեղծել, թե առողջության ապահովագրությունը մինչև ընտրություններ է լինելու:
«Առողջության ապահովագրությունը միշտ է լինելու՝ ընտրություններից առաջ էլ, հետո էլ»,-ասաց վարչապետը՝ հորդորելով ցայտնոտի մեջ չընկնել:
Վարչապետը շրջում է Սիսիանի փողոցներում, շփվում մարդկանց հետ, անդրադառնում նրանց կողմից բարձրացված տարբեր հարցերին, շնորհակալության խոսքեր լսում կառավարության տարբեր ծրագրերի համար: Նա վստահեցրեց՝ ջրի, ճանապարհների և բոլոր մյուս խնդիրները հերթով լուծվելու են:

Медицинское страхование будет действовать всегда: премьер-министр опроверг фейки
Как передает сообщает Арменпресс, так заверил премьер-министр Армении Никол Пашинян во время своего визита в Сюник, опровергая некоторые мифы.
Пашинян отметил, что зачастую хотят создать впечатление, что медицинское страхование будет действовать до выборов.
«Медицинское страхование будет действовать всегда, как до, так и после выборов», — сказал премьер-министр, призвав людей не поддаваться панике.
Премьер-министр обходит улицы Сисиана, общается с людьми, отвечает на различные поднятые ими вопросы и выслушивает слова благодарности за различные правительственные программы. Он заверил, что проблемы с водоснабжением, дорогами и все остальные вопросы будут решены.