ԱրարատԲանկը յոթերորդ տարին անընդմեջ արժանացել է Ria Money Transfer-ի Հայաստանում «Տարվա գործընկեր» մրցանակին
ԱրարատԲանկը 2025 թվականի արդյունքներով արժանացել է RIA Money Transfer համակարգի  Հայաստանում «Տարվա գործընկեր» մրցանակին։ Բանկն այս մրցանակին արժանանում է արդեն յոթերորդ տարին անընդմեջ, ինչը վկայում է կողմերի միջև ձևավորված երկարամյա արդյունավետ համագործակցության, ինչպես նաև ոլորտում ԱրարատԲանկի կայուն և առաջատար դիրքերի մասին։
Մրցանակը շնորհվել է` Հայաստանում Ria Money Transfer համակարգի զարգացմանը նպաստելու, ամուր և կայուն գործընկերություն ձևավորելու, համատեղ նախագծեր և արշավներ իրականացնելու, ինչպես նաև իրականացված գործարքների քանակական և ծավալային բարձր ցուցանիշներ ապահովելու համար։
Հատկանշական է, որ ԱրարատԲանկն առաջին ֆինանսական հաստատությունն է, որը դեռևս 2012 թվականին ներդրել և զարգացրել է Ria Money Transfer համակարգը Հայաստանի շուկայում։ Այդ ժամանակից ի վեր կողմերը համատեղ իրականացրել են բազմաթիվ նախաձեռնություններ՝ ներառյալ նոր ծառայությունների ներդնումն ու գովազդային արշավները։
2025 թվականի համագործակցության շրջանակում ԱրարատԲանկի և Ria Money Transfer համակարգի կողմից համատեղ իրականացվել է «Առաջնորդ աշխատակից» ակցիան, որի արդյունքում բանկի 15 աշխատակիցներ ստացել են մրցանակներ։ Բացի այդ, ներդրվել է նաև Ria Money Bank deposit հաշիվների համալրման ծառայությունը, որն ընդլայնել է հաճախորդներին առաջարկվող հնարավորությունները։
Ria Money Transfer-ի թիմը բարձր է գնահատել ԱրարատԲանկի հետ համագործակցությունը. «ԱրարատԲանկն եղել և մնում է մեր հուսալի գործընկերը, որի հետ արդեն երկար տարիներ վստահ քայլերով ընթանում ենք դեպի մեր ընդհանուր նպատակները։ Բանկի թիմի հանձնառությունը, պրոֆեսիոնալիզմն ու շարունակական աջակցությունը կարևոր դեր են ունեցել գրանցված համընդհանուր արդյունքներում։ Մենք բարձր ենք գնահատում Հայաստանում ԱրարատԲանկի հետ համատեղ գրանցած հաջողությունը»։
2026 թվականին ԱրարատԲանկը և Ria Money Transfer-ը շարունակելու են համագործակցությունը՝ իրականացնելով նոր թվային նախագծեր, բոնուսային ծրագրեր և նոր համատեղ արշավներ։
Ria Money Transfer-ի մասին
Ria Money Transfer-ը միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգ է, որը գործում է աշխարհի ավելի քան 160 երկրում՝ ապահովելով արագ, հուսալի և հասանելի դրամական փոխանցումների ծառայություններ։ Համակարգից հիմնականում օգտվում են 18 տարին լրացած այն անձինք, որոնք ցանկանում են աջակցել արտերկրում բնակվող իրենց հարազատներին՝ ուղարկելով դրամական փոխանցումներ, և ովքեր արտերկրում գտնվող հարազատներից ստանում են ֆինանսական աջակցություն կրթության կամ առօրյա ծախսերի համար։

AraratBank Earns RIA Money Transfer’s Partner of the Year in Armenia for the Seventh Consecutive Year
AraratBank has been named RIA Money Transfer's Partner of the Year in Armenia for 2025 — the seventh consecutive year the Bank has earned this recognition. The achievement speaks to a long-standing and highly effective partnership, as well as AraratBank's consistently strong and leading position in the country's financial sector.
The award highlights AraratBank’s pivotal role in developing the RIA Money Transfer network across Armenia: building a resilient, long-term partnership, driving joint projects and marketing initiatives, and delivering exceptional transactional volumes and performance results year after year.
AraratBank was the first financial institution to introduce and develop RIA Money Transfer services in Armenia back in 2012. Since then, two institutions have been successfully collaborating on numerous initiatives — launching new services and running creative campaigns.
As part of their 2025 collaboration, AraratBank and RIA Money Transfer jointly launched the “Leading Employee” initiative, through which 15 Bank employees were recognized and awarded for their outstanding contributions. The year also saw the introduction of the RIA Money Bank deposit account top-up service, further expanding the range of options available to customers.
Commenting on the collaboration, the RIA Money Transfer team stated: “AraratBank remains a reliable and dedicated partner with whom we have confidently moved toward our shared goals for many years. The Bank’s commitment, professionalism, and unwavering support have played a vital role in achieving results that we can all be proud of. We highly appreciate the positive impact we have jointly achieved in Armenia.”
About RIA Money Transfer
RIA Money Transfer is a global money transfer network operating in over 160 countries, providing fast, reliable, and accessible money transfer services. Its primary users are individuals aged 18 and over who wish to support relatives living abroad through money transfers or receive assistance from family members abroad for education or daily expenses.