ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանն ու Յուտա նահանգի պետքարտուղարը համագործակցության զարգացման պատրաստակամություն են հայտնել
Միացյալ Նահանգների Յուտա նահանգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ԱՄՆ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպել է նահանգապետի տեղակալ և պետքարտուղար Դեյդրե Հանդերսոնի հետ։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը և Դեյդրե Հանդերսոնը քննարկել են ՀՀ-ի և Յուտա նահանգի միջև հնարավոր տնտեսական համագործակցության ուղղությունները։
«Կողմերն ընդգծել են համագործակցության հետագա զարգացման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկելու պատրաստակամությունը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Посол Армении в США и государственный секретарь штата Юта выразили готовность к развитию сотрудничества
В рамках своего рабочего визита в штат Юта посол Республики Армения в США Нарек Мкртчян встретился с заместителем губернатора и государственным секретарем Дейрдре Хандерсон.
Как передает Арменпресс со ссылкой на сообщение посольства Армении в США, в ходе встречи посол Нарек Мкртчян и Дейрдре Хандерсон обсудили направления возможного экономического сотрудничества между Республикой Армения и штатом Юта.
«Стороны подчеркнули готовность предпринять необходимые шаги для дальнейшего развития сотрудничества», — говорится в сообщении.