Լավրովը հայտարարել է, թե Թրամփն Արևմուտքում միակն է, ով հասկանում է Ուկրաինայի ճգնաժամի արմատական պատճառները
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը միակ արևմտյան առաջնորդն է, որը հասկանում է այն պատճառները, որոնք անխուսափելի դարձրին պատերազմն Ուկրաինայում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից՝ այս մասին ՌԴ կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Սակայն նույնիսկ այս ֆոնին Միացյալ Նահանգները ցուցաբերում է աճող անհամբերություն, հատկապես նախագահ Թրամփը, ով, ինչպես արդեն ասացի, միակ արևմտյան առաջնորդն է, որն այս տարվա հունվարին Սպիտակ տուն մտնելուց անմիջապես հետո սկսեց ցույց տալ, որ հասկանում է պատճառները, որոնք անխուսափելի դարձրին Ուկրաինայում պատերազմը», - նշել է նա։

Лавров заявил, что Трамп — единственный западный лидер, который понимает коренные причины украинского кризиса
Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что президент США Дональд Трамп — единственный западный лидер, который понимает причины, сделавшие войну на Украине неизбежной.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом глава МИД РФ Сергей Лавров заявил на заседании правительства России.
«Однако даже на этом фоне Соединенные Штаты проявляют все большее нетерпение, особенно президент Трамп, который, как я уже говорил, является единственным западным лидером, который сразу после вступления в должность в январе этого года начал показывать, что понимает причины, сделавшие войну на Украине неизбежной», — отметил он.