Մագդալենա Գրոնոն ինտենսիվ և բովանդակալից է համարում Հայաստանում անցկացրած հանդիպումներն ու բանակցությունները
Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոն ամփոփել է նոյեմբերի 18-19-ը Հայաստան կատարած այցը, դրա շրջանակներում անցկացված բանակցությունները որակել ինտենսիվ և բովանդակալից:
«Շնորհակալ եմ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին, արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին և այլ պաշտոնատար անձանց՝ Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման, տարածաշրջանային համագործակցության, կապուղիների և հումանիտար հարցերի վերաբերյալ կարծիքների խորը փոխանակման համար»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Գրոնոն:
Գրոնոն վերահաստատել է՝ ԵՄ-ն աջակցում է հայ և ադրբեջանցի գործընկերներին լիարժեք խաղաղության և տարածաշրջանային հաջողությունների ճանապարհին։

Магдалена Гроно считает встречи и переговоры, прошедшие в Армении, интенсивными и содержательными
Специальный представитель ЕС по Южному Кавказу Магдалена Гроно подвела итоги своего визита в Армению 18–19 ноября, охарактеризовав состоявшиеся в его рамках переговоры как интенсивные и содержательные.
«Я благодарю вице-премьера Мгера Григоряна, министра иностранных дел Арарата Мирзояна и других официальных лиц за углубленный обмен мнениями по вопросам мирного процесса между Арменией и Азербайджаном, урегулирования армяно-турецкого конфликта, регионального сотрудничества, коммуникаций и гуманитарных вопросов», — написала Гроно в своем микроблоге X, сообщает Арменпресс.
Гроно подтвердила, что ЕС поддерживает армянских и азербайджанских партнеров на пути к полному миру и региональному успеху.