Հայաստանի գլխավոր դատախազն աշխատանքային այցով մեկնել է Իտալիա
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իտալիայի Հանրապետություն:
Աշխատանքային այցի շրջանակում Աննա Վարդապետյանը կհանդիպի Իտալիայի Վճռաբեկ դատարանի գլխավոր դատախազ Պիերո Գաետային, Իտալիայի Գերագույն վճռաբեկ դատարանի առաջին նախագահ Պասկուալե դը Ասկոլային, Իտալիայի  Գերագույն վճռաբեկ դատարանին կից գլխավոր զինվորական դատախազ Մաուրիցիո Բլոկին, Իտալիայի Վերաքննիչ Զինվորական դատարանի նախագահ Ջուզեպպե Մացիին և Վերաքննիչ դատարանի գլխավոր զինվորական դատախազ Մարկո Դե Պաոլիսին, ինչպես նաև Իտալիայի Զինվորական դատական ​​խորհրդի փոխնախագահ Պիետրո Լաֆրանկոյին և Խորհրդի անդամներին:
Գլխավոր դատախազի ղեկավարած պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանը և ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը:
Այցի շրջանակում կստորագրվի Համագործակցության ընդլայնման մասին փոխըմբռնման հուշագիր՝ Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազության և Իտալիայի Հանրապետության գերագույն վճռաբեկ դատարանին կից Գլխավոր զինվորական դատախազության միջև:

Генеральный прокурор Армении посетит с рабочим визитом Италию
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян посетит с рабочим визитом Итальянскую Республику.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Генеральная прокуратура Армении.
В рамках рабочего визита Анна Вардапетян встретится с генеральным прокурором Кассационного суда Италии Пьеро Гаэта, первым председателем Верховного кассационного суда Италии Паскуале д’Аскола, главным военным прокурором Верховного кассационного суда Италии Маурицио Блоком, председателем Военного апелляционного суда Италии Джузеппе Мацци и главным военным прокурором Апелляционного суда Марко де Паолисом, а также с заместителем председателя Военно-судебного совета Италии Пьетро Лафранко и членами Совета.
В составе делегации, возглавляемой Генеральным прокурором, также военный прокурор Республики Армения, заместитель Генерального прокурора Республики Армения Григор Элизбарян и заместитель Генерального прокурора Республики Армения Егиазар Авагян.
В рамках визита будет подписан Меморандум о взаимопонимании по расширению сотрудничества между Военной прокуратурой Республики Армения и Генеральной военной прокуратурой при Верховном кассационном суде Итальянской Республики.