Ռուսաստանի վարչապետը ժամանել է Չինաստան
Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը ժամանել է Չինաստան, որտեղ ակնկալվում է նրա հանդիպումը երկրի վարչապետ Լի Ցյանի հետ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «Ինտերֆաքս»  գործակալությունը, Հանչժոուում նոյեմբերի 3-ին սպասվում է Ռուսաստանի և Չինաստանի կառավարությունների ղեկավարների 30-րդ կանոնավոր հանդիպումը։
Հանդիպման արդյունքների ամփոփումից հետո պլանավորվում է համատեղ հայտարարության և մի շարք ռուս-չինական փաստաթղթերի ստորագրում։
Հանչժոուում ծրագրի ավարտից հետո Միշուստինը կուղևորվի Պեկին, որտեղ պլանավորված է նրա հանդիպումը ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ծինփինի հետ։

Премьер-министр России прибыл в Китай
Премьер-министр России Михаил Мишустин прибыл в Китай, где, как ожидается, встретится со своим китайским коллегой Ли Цяном. Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на “Интерфакс” 3 ноября в Ханчжоу ожидается 30-я очередная встреча глав правительств России и Китая.
По итогам встречи планируется подписание совместного заявления и ряда российско-китайских документов.
По завершении программы в Ханчжоу Мишустин отправится в Пекин, где встретится с председателем Китайской Народной Республики Си Цзиньпином.