Հայաստանը Էրդողանին և Ալիևին հրավիրել է մասնակցելու 2026-ին Երևանում անցկացվելիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին
Հայաստանն ամենաբարձր մակարդակով հրավիրել է Թուրքիային և Ադրբեջանին՝ մասնակցելու 2026 թվականի մայիսին Երևանում անցկացվելիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում այս  մասին վերահաստատեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ անդրադառնալով հարցին, Եվրոպական քաղաքական համայնքի ՝Հայաստանում անցկացվելիք գագաթնաժողովին Անկարայից և Բաքվից ներկայացվածություն լինելո՞ւ է:
«Այո, մենք հրավերներ ենք ներկայացրել: Դեռ փաստաթղթային չենք ուղարկել, բայց բանավոր հրավիրել ենք ամենաբարձր մակարդակով մասնակցելու»,-ասաց նախարարը:

Армения пригласила Эрдогана и Алиева принять участие в предстоящем в Ереване саммите Европейского политического сообщества
Армения пригласила Турцию и Азербайджан на уровне глав государств принять участие в 8-м саммите Европейского политического сообщества, который состоится в Ереване в 2026 году.
Как сообщает Арменпресс, в беседе с журналистами министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, коснувшись вопроса о том, будут ли представители Анкары и Баку на саммите Европейского политического сообщества, который состоится в Армении, ответил утвердительно.
«Да, мы направили приглашения. Документы пока не отправляли, но устно пригласили их принять участие на высшем уровне», — сказал министр.