ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցություն է հայտնել կատարցի դիվանագետների մահվան կապակցությամբ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով կատարցի դիվանագետների մահվան կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ ԱԳՆ-ն գրառում է կատարել X-ի միկրոբլոգում։
«Մենք միանում ենք Կատարի բարեկամ կառավարությանը և ժողովրդին՝ արտահայտելով մեր ցավակցությունը Եգիպտոսում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով կատարցի դիվանագետների մահվան կապակցությամբ և մաղթում ենք վիրավորներին շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Հայաստանի արտգործնախարարության ցավակցական ուղերձում։
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ հոկտեմբերի 12-ին Շարմ էլ Շեյխում (Եգիպտոս) Գազայում հրադադարի վերաբերյալ բանակցություններին մասնակցող Կատարի պատվիրակության երեք անդամները մահացել են ավտովթարից, իսկ ևս երկուսը վիրավորվել։

МИД РА выразил соболезнования в связи с гибелью катарских дипломатов
Министерство иностранных дел Республики Армения выразило соболезнования в связи с гибелью катарских дипломатов в результате автокатастрофы.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает МИД РА в микроблоге Х.
«Мы присоединяемся к дружественному правительству и народу Катара, выражая соболезнования в связи с гибелью катарских дипломатов в результате катастрофы в Египте и желаем скорейшего выздоровления пострадавшим», — говорится в соболезновании МИД Армении.
Ранее сообщалось, что 12 октября в Шарм-эш-Шейхе (Египет) три члена делегации Катара, участвовавших в переговорах о прекращении огня в секторе Газа, погибли в автокатастрофе, еще двое получили ранения.