Սուրեն Պապիկյանը, Պետր Պիրունչիկն ու Ժիրի Մռաչեկը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Չեխիա համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հոկտեմբերի 10-ին ընդունել է Հայաստանում Չեխիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Պիրունչիկին և նորանշանակ ռազմական ու ռազմաօդային կցորդ, փոխգնդապետ Ժիրի Մռաչեկին (նստավայրը՝ ք. Թբիլիսի):
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է փոխգնդապետին՝ Հայաստանում պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել հաջողություններ իր առաքելության ընթացքում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Չեխիա համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны Республики Армения с послом и военным атташе Чешской Республики обсудил вопросы сотрудничества в сфере обороны
10 октября министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Чешской Республики в Армении Петра Пирунчика и недавно назначенного военного и военно-воздушного атташе подполковника Иржи Мрачека (резиденция в Тбилиси).
Глава Минобороны Армении поздравил подполковника с вступлением в должность в Армении и пожелал ему успехов в выполнении миссии.
Как передает “Арменпресс”, в Министерстве обороны сообщили, что были обсуждены вопросы армяно-чешского сотрудничества в оборонной сфере, а также региональной и международной безопасности.