Իրավապահները քննչական գործողություններ են իրականացնում Շիրակի թեմի առաջնորդարանում
Իրավապահ մարմինները քննչական գործողություններ են իրականացնում  Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդարանում։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, իրավապահ մարմինները վաղ առավոտից՝ ժամերգությունից առաջ, մտել են առաջնորդարան, փակել են դռները ու քննչական գործողություններ են իրականացնում։
Առաջնորդարանի դիմաց այս պահին հավաքվել են Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի մի խումբ աջակիցներ։
Քիչ առաջ ոստիկանները առաջնորդարանի դիմացից բերման են ենթարկել աջակիցներից մեկին։
Հունիսի 26-ին ՀՀ դատախազությունը հայտնել էր, որ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի այն հայտարարության առնչությամբ, թե Հայաստանում պետք է ռազմական հեղաշրջում արվի։

Law enforcement agencies are carrying out investigative actions at the diocesan headquarters of the Armenian Apostolic Church’s Diocese of Shirak.
Law enforcement officers entered the prelacy building early this morning and locked the doors, an Armenpress correspondent reported from the scene.
The Diocese of Shirak is headed by Archbishop Mikayel Ajapahyan, who is under investigation for allegedly advocating the overthrow of the government.
A group of Ajapahyan’s supporters has gathered outside the diocesan headquarters. One of the supporters was detained by the police.
Updates:
11:12 - Investigators completed searching the premises.
Ajapahyan’s lawyer Tamara Yanjoyan described the investigative actions as illegal. She said police obstructed her from entering the prelacy.