Էրդողանն ու Փեզեշքիանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են Իրանի և Իսրայելի միջև հակամարտությունը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է թուրքական «Անադոլու» լրատվական գործակալությունը:
Նախագահները հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Իսրայելի և Իրանի միջև հակամարտությունը, տարածաշրջանային և միջազգային այլ հարցեր։
Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նշել է, որ մի շարք երկրների ղեկավարների հետ բանակցություններ է վարել Իսրայելի և Իրանի միջև հակամարտության կարգավորման հարցի շուրջ։
Էրդողանտ նաև հայտնել է Թուրքիայի պատրաստակամությունը՝ ներգրավվելու միջնորդական ջանքերում՝ բախումները արագ դադարեցնելու և միջուկային բանակցություններին վերադառնալու համար։

Эрдоган и Пезешкиан в ходе телефонного разговора обсудили конфликт между Ираном и Израилем
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел телефонный разговор с президентом Ирана Масудом Пезешкианом.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило турецкое информационное агентство Anadolu.
В ходе телефонного разговора президенты обсудили конфликт между Израилем и Ираном, а также другие региональные и международные вопросы.
Реджеп Тайип Эрдоган отметил, что провел разговоры с лидерами ряда стран по вопросу урегулирования конфликта между Израилем и Ираном.
Эрдоган также выразил готовность Турции принять посреднические усилия для скорейшего прекращения военных действий и возвращения к ядерным переговорам.