Հայաստանի և Հնդկաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
«Միջերկրական Ռաիսինա» համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Մարսելում հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ ի շարունակություն մարտին Դելիում կայացած հանդիպման՝ զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ գործընկերության խորացմանն ուղղված աշխատանքները։
«Մեր երկու երկրների միջև ձևավորվող ռազմավարական երկխոսությունն ու սերտ համագործակցությունը վկայությունն են այն կարևորության մասին, որը մենք տալիս ենք Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև գործընկերությանը, և դրա հիմքերը բազում են»,- ընդգծել է Արարատ Միրզոյանը։
Նախարարները գոհունակություն են հայտնել «Ռաիսինա» և «Երևանյան երկխոսություն» համաժողովներին երկուստեք ներգրավածության կապակցությամբ։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության հարցերի:

Главы МИД Армении и Индии обсудили вопросы региональной безопасности
На полях конференции «Средиземноморская Раисина» 12 июня состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в продолжение состоявшейся в Дели в марте встречи собеседники обсудили работу по углублению двустороннего партнерства.
«Стратегический диалог и тесное сотрудничество, которые складываются между нашими странами, свидетельствуют о том значении, которое мы придаем партнерству между Арменией и Индией, и этому есть много причин», — подчеркнул министр Мирзоян.
Министры выразили удовлетворение двусторонним взаимодействием на конференции «Раисина» и форума «Ереванский диалог».