Երեմյան կաթնամթերքը հունիսի 1-ին կնշի Կաթի համաշխարհային օրը
Երեմյան կաթնամթերքը հունիսի 1-ին «Սիզընս» այգում նշելու է Կաթի համաշխարհային օրը՝ Երևանին արդեն երրորդ անգամ նվիրելով իրական կաթնային տոն։ Միջոցառումը կրելու է «Կաթը սեր է» խորագիրը և նպատակ ունի խրախուսել անարատ և բնական կաթի օգտագործումը, ձևավորել հանրային առողջ վարքագիծ և սովորություններ։
Երեմյան կաթնամթերքը ստացվում է սեփական ֆերմայի 100 տոկոս բնական կաթից և միակն է ամբողջ Հայաստանում մանկական կաթի վկայականով, FSSC միջազգային սերտիֆիկացմամբ, «Սերմից՝ սեղան» հայեցակարգով, ամենամեծ և նորարարական ֆերմայով և արտադրական ամբողջական փակ շղթայով։
Մեկ օր շարունակ Երեմյան կաթնամթերքը ստեղծելու է կաթնային իրական հեքիաթ, որտեղ Երևանի բնակիչներն ու հյուրերը կհանդիպեն Երեմյան ֆերմայի կովիկներին, կմասնակցեն Երեմյան կաթնամթերքի հանրային մասշտաբային հյուրասիրությանը, կիրականացնեն կաթի փոքրիկ հետազոտություններ, կդիտեն մանկական ներկայացում, կվայելեն DJ-ի տոնական երաժշտությունն ու տաղանդավոր արտիստներ Մաշա Մնջոյանի և Կարինա Առուստամյանի անմոռանալի համերգային ծրագիրը։
«Սիզընս» այգին յուրաքանչյուր քայլափոխում վերածվելու է բնական, անարատ, սեփական ֆերմայից ստացվող Երեմյան կաթի ճամփորդության՝ նվիրելով առողջություն ու շա՜տ վիտամիններ և հիշեցնելով, որ կաթը սեր է։

Yeremyan Products отметит Всемирный день молока 1 июня
Yeremyan Products отметит Всемирный день молока 1 июня в парке «Времена года», подарив Еревану в третий раз настоящий молочный фестиваль. Мероприятие будет называться «Молоко — это любовь» и направлено на поощрение потребления чистого и натурального молока, формирование здорового общественного поведения и привычек.
Молочные продукты «Еремян» производятся из 100% натурального молока с собственной фермы и являются единственными в Армении, имеющими сертификат детского молока, международную сертификацию FSSC, концепцию «От семени — к столу», самую большую и инновационную ферму и полную замкнутую цепочку производства.
На целый день Yeremyan Products создаст настоящую молочную сказку, где ереванцы и гости города познакомятся с коровами Yeremyan Farm, примут участие в масштабном народном приеме, проведут небольшую дегустацию молока, посмотрят детское представление, насладятся праздничной музыкой от диджея и незабываемой концертной программой талантливых артистов Маши Мнджоян и Карины Арустамян.
Парк «Времена года» превратит каждый шаг в путешествие по натуральному, неподдельному молоку Yeremyan Products с собственной фермы, дарящему здоровье и массу витаминов, а также напоминая, что молоко – это любовь.