Wizz Air-ը Հայաստանից նոր ուղղություններով թռիչքները կմեկնարկի հոկտեմբերի 1-ից
Wizz Air ավիաընկերությունը  Հայաստանից նոր ուղղություններով թռիչքները կմեկնարկի 2025 թվականի հոկտեմբերի 1-ից: Առաջին թռիչքը կիրականացվի դեպի Պրահա:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնեց  «Wizz Air Hungary»-ի գործադիր տնօրեն Ռոլանդ Տիշները՝ ընդգծելով, որ բոլոր նոր ուղղություններով թռիչքները կմեկնարկեն հոկտեմբերի 1-28-ի ընթացքում:
Ընկերության տնօրենն ընդգծեց՝ 2025 թվականին Wizz Air-ի երթուղային ցանցը Հայաստանից կներառի ընդհանուր 17 ուղղություն դեպի10 երկրներ՝ ապահովելով ավելի քան 1.2 միլիոն տեղ ուղևորների համար:
«Երևանում բացվող բազայում կտեղակայվի ժամանակակից երկու Airbus A321neo ինքնաթիռ: Այս ինքնաթիռները նախորդ սերնդի ինքնաթիռների համեմատ ապահովում են վառելիքի սպառման և CO₂ արտանետումների 20 տոկոսով  կրճատում, ինչպես նաև աղմուկի 50 տոկոսով նվազեցում: Այսինքն, սա նաև քիչ ազդեցություն է ունենալու շրջակա միջավայրի աղտոտվածության վրա»,- ասաց Տիշները:
Նա նշեց՝ թռիչքները մի շարք ուղղություններով կլինեն շաբաթական երեք անգամ,  որոշ ուղղություններով՝ երկու անգամ: Ավիաընկերությունը նաև մեծացնում է դեպի Դորտմունդի չվերթների հաճախականությունը՝ հասցնելով այն շաբաթական 4 չվերթի։
Միակողմանի տոմսի գինը ներառում է վարչական վճար և ձեռքի փոքր ուղեբեռ (առավելագույն չափսեր՝ 40x30x20 սմ): Անիվավոր ճամպրուկների և գրանցված ուղեբեռի այլ տեսակների համար գանձվում է լրացուցիչ վճար։ Գինը գործում է միայն wizzair.com կայքում և WIZZ բջջային հավելվածի միջոցով ամրագրման դեպքում։ Նշված գներով տեղերի քանակը սահմանափակ է։

Wizz Air с 1 октября начнет полеты по новым направлениям из Армении
Wizz Air запустит рейсы по новым направлениям из Армении с 1 октября 2025 года. Первый рейс будет в Прагу.
Как передает Арменпресс, об этом в ходе пресс-конференции сообщил генеральный директор Wizz Air Hungary Роланд Тишнер, подчеркнув, что рейсы по всем новым направлениям будут запущены в период с 1 по 28 октября.
Директор компании подчеркнул, что к 2025 году маршрутная сеть Wizz Air из Армении будет включать в общей сложности 17 направлений в 10 стран, что обеспечит более 1,2 млн мест для пассажиров.
«На открывающейся в Ереване базе будут размещены два современных самолета Airbus A321neo. Эти самолеты обеспечивают 20-процентное снижение расхода топлива и выбросов CO₂ по сравнению с самолетами предыдущего поколения, а также 50-процентное снижение уровня шума. Другими словами, это также окажет незначительное влияние на загрязнение окружающей среды», — сказал Тишнер.
Он отметил, что рейсы по ряду направлений будут осуществляться три раза в неделю, а по некоторым направлениям — дважды. Авиакомпания также увеличивает частоту рейсов в Дортмунд, доводя их до четырех в неделю.
В стоимость билета в одну сторону включен административный сбор и небольшая единица ручной клади (максимальные размеры: 40x30x20 см). За чемоданы на колесах и другие виды зарегистрированного багажа взимается дополнительная плата. Цена действительна только при бронировании на wizzair.com и через мобильное приложение WIZZ. Количество мест по указанным ценам ограничено.