Միջնադարյան անառիկ ամրոցն արտացոլում է Հայաստանի հարուստ պատմամշակութային ժառանգությունը. ԱՄՆ դեսպանն այցելել է  Լոռի Բերդ
Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Քրիստինա Քվինն օրերս այցելել է 11-րդ դարի Լոռի Բերդ ամրոց: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել են դեսպանությունից՝ ընդգծելով, որ դեսպան Քվինը շարունակում է բացահայտել Հայաստանի պատմական հուշարձանները:
«Օրերս նա 11-րդ դարի Լոռի Բերդ ամրոցում էր։ Միջնադարյան անառիկ ամրոցն այսօր էլ ներկայանում է իր վեհաշուք գեղեցկությամբ և լավագույնս արտացոլում է Հայաստանի հարուստ պատմամշակութային ժառանգությունը»,- նշված է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

U.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien has visited the 11th-century Lori Castle, the U.S. Embassy said in a press release.
The embassy said the castle “continues to reflect Armenia’s timeless beauty and rich cultural heritage.”
“U.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien visited the 11th-century Lori Castle, exploring one of Armenia’s historic landmarks in the region. Once a medieval stronghold, the castle continues to reflect Armenia’s timeless beauty and rich cultural heritage,” the U.S. Embassy said.