ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը և ԱՄԷ-ի պաշտոնյան քննարկել են երկկողմ տնտեսական համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Ռաս ալ-Խայմայի Էմիրության կառավարիչ, Գերագույն խորհրդի անդամ Շեյխ Սաուդ Բին Սակր Ալ Կասիմին փետրվարի 20-ին  ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանին և նրան ուղեկցող պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Wam լրատվական գործակալությունը։
Նշվում է, որ հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպան Կարեն Գրիգորյանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և ԱՄԷ-ի միջև տնտեսական, առևտրային և ներդրումային համագործակցության ամրապնդման հարցեր։ Երկուստեք ընդգծվել է երկու երկրներում կայուն զարգացման խթանման, առաջընթացի և բարգավաճման կարևորությունը։
Շեյխ Սաուդը բարձր է գնահատել Հայաստանի և ԱՄԷ-ի միջև ձևավորված ամուր հարաբերությունները՝ նշելով, որ վերջին տարիներին համագործակցության առանցքային ոլորտներում զգալի առաջընթաց է գրանցվել։

Sheikh Saud bin Saqr Al Qasimi, UAE Supreme Council Member and Ruler of Ras Al Khaimah on Thursday received the Minister of Economy of the Republic of Armenia, Gevorg Papoyan, and his delegation.
According to WAM news agency, the meeting was also attended by the Armenian Ambassador to the UAE, Karen Grigoryan.
The discussion focused on strengthening economic, trade, and investment cooperation between Armenia and the UAE. Both sides emphasized the importance of promoting sustainable development, progress, and prosperity in both countries.
Sheikh Saud highly appreciated the strong relations between Armenia and the UAE, noting the significant progress made in key areas of cooperation in recent years.