Հայաստանը բազմաթիվ դիվիդենտներ է ստանում ԱՊՀ-ին և ԵԱՏՄ-ին անդամակցությունից. Պեսկով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովի համոզմամբ՝ Հայաստանը դեռևս շատ կարևոր մասնակից է ինչպես Եվրասիական տնտեսական միությունում (ԵԱՏՄ), այնպես էլ Անկախ պետությունների համագործակցության կազմակերպությունում (ԱՊՀ): Նրա կարծիքով՝ այդ մասնակցությունից և՛ Հայաստանը, և՛ հայ ժողովուրդը բազմաթիվ դիվիդենտներ են ստանում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովի հայտարարությունը։
«Մեր հայ գործընկերները չեն մասնակցում ՀԱՊԿ-ին, նրանք դադարեցրել են իրենց մասնակցությունը։ Այդուհանդերձ, Հայաստանը դեռևս շատ կարևոր մասնակից է և՛ ԵԱՏՄ-ում, և՛ ԱՊՀ-ում։ Այս մասնակցությունից և՛ Հայաստանը, և՛ հայ ժողովուրդը մեծ դիվիդենտներ են ստանում։ Այսպիսով, սա երկկողմանի ճանապարհ է. դրանում շահագրգռված են և՛ ԱՊՀ-ն, և՛ մեր հայ ընկերները»,- հայտարարել է Դմիտրի Պեսկովն՝ անդրադառնալով կառույցներում Երևանի դերի մասին հարցին։

Армения получает множество дивидендов от членства в СНГ и ЕАЭС: Дмитрий Песков
Пресс-секретарь президента Российской Федерации Дмитрий Песков считает, что Армения по-прежнему является очень важным членом как Евразийского экономического союза (ЕАЭС), так и Организации сотрудничества независимых государств (СНГ). По его мнению, как Армения, так и армянский народ получают множество дивидендов от этого участия.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает ТАСС, касаясь заявления пресс-секретаря президента РФ Дмитрия Пескова.
“Наши армянские коллеги не участвуют в ОДКБ, они приостановили свое участие. Тем не менее, Армения по-прежнему очень важный участник и ЕАЭС, и СНГ. И Армения, и армянский народ получают очень много дивидендов от этого участия. Так что это дорога с двусторонним движением: в этом заинтересованы и СНГ, и наши армянские друзья”, - заявил Дмитрий Песков, касаясь вопроса о роли Еревана в структурах.