«Մեդալի հակառակ կողմը» լավագույն գեղարվեստական ֆիլմ է ճանաչվել «Պոմեգրանտե» կինոփառատոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայում կայացած «Պոմեգրանտե» կինոփառատոնում «Լավագույն գեղարվեստական ֆիլմ» անվանակարգում հաղթել է ռեժիսոր, սցենարիստ, պրոդյուսեր Աննա Մաքսիմի «Մեդալի հակառակ կողմը» կինոնկարը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է հրապարակվել ֆիլմի Ֆեյսբուքի պաշտոնական էջում:
469569322_18476673478022588_5072813892010230504_n.jpg
«Մեդալի հակառակ կողմը» գեղարվեստական կինոնկարը լայն լսարանին է ներկայացնում անվանի ծանրորդ, աշխարհի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանի կյանքի և՛ վերելքները, և՛ վայրէջքները, բացահայտում էջեր, որոնց հնարավոր է՝ անգամ Ավդալյանի մտերիմները ծանոթ չեն։
Ավտովթարի հետևանքով լուրջ վնասվածք ստանալով՝ Նազիկ Ավդալյանը յոթ տարի դուրս է մնում մեծ սպորտից, հետո վերադառնում և, չնայած շրջապատի անվստահությանը, մարմնական անմարդկային ցավերին, դառնում է Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն` ապացուցելով՝ եթե կան կամք և աննկուն ոգի, անհնար ոչինչ չկա:
Աննա Մաքսիմը, որ նաև մարմնավորում է Նազիկ Ավդալյանին, ավելի վաղ նշել էր՝ պատմությունը բարձրացնում է հարցեր, տալիս է որոշ պատասխաններ։ «Ի՞նչ եմ ես ուզում, ի՞նչն է ինձ խանգարում դա անել, ինչքանո՞վ է իմ ցանկությունը կարևոր նաև Հայաստանի համար։ Ըստ իս՝ Նազիկ Ավդալյանը պատասխանել է այդ հարցերին»,-շեշտել էր նա:

На кинофестивале “Pomegranate” “Обратная сторона медали” признана лучшим художественным фильмом
На фестивале армянских фильмов “Pomegranate”, проходящем в Канаде фильм “Обратная сторона медали” режиссера, сценариста, продюсера Анны Максим стал победителем в номинации “Лучший игровой фильм”.
Как передает Арменпресс, сообщение об этом опубликовано на официальной странице фильма в Facebook.
Художественный фильм “Обратная сторона медали” представляет широкой публике как взлеты, так и падения в жизни известной тяжелоатлетки, двукратной чемпионки мира и Европы Назик Авдалян, раскрывает страницы, с которыми, возможно, не знакомы даже близкие Авдалян.
Получив тяжелую травму в автокатастрофе, Назик Авдалян на семь лет ушла из большого спорта, затем вернулась и, несмотря на недоверие окружающих, нечеловеческую физическую боль, стала двукратной чемпионкой Европы, доказав, что если есть воля и неукротимый дух, то нет ничего невозможного.
Анна Максим, которая также исполняет роль Назик Авдалян, ранее отметила, что история ставит вопросы и дает некоторые ответы. “Чего я хочу? Что мне мешает? Насколько мое желание важно для Армении?. На мой взгляд, Назик Авдалян ответила на эти вопросы”, - подчеркнула она.