Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հունգարիայի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հունգարիայի նախագահ Տամաշ Շուլյոկի հետ։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստան-Հունգարիա հարաբերությունների ներկայիս ընթացքին ու դրանք բարելավելու անհրաժեշտ քայլերին:
Բացի երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող քննարկումներից, ՀՀ ԱԺ նախագահն ու Հունգարիայի նախագահն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:
Ալեն Սիմոնյանը Հունգարիայի նախագահին է ներկայացրել նաեւ ՀՀ կառավարության կողմից նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:
Պաշտոնական այցով Հունգարիայում գտնվող Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 14-ին հանդիպել էր Հունգարիայի Ազգային ժողովի նախագահ Լասլո Կյովերի հետ։

Armenian Speaker of Parliament meets with President of Hungary
YEREVAN, NOVEMBER 15, ARMENPRESS. Speaker of Parliament Alen Simonyan has met with the President of Hungary Tamás Sulyok.
Speaker Simonyan and President Sulyok discussed the current course of the Armenia-Hungary relationship and the necessary steps to further improve the ties, the parliament’s press service said in a readout.
In addition to discussions around the bilateral relationship, the sides also discussed issues pertaining to the signing of the Armenia-Azerbaijan peace treaty, as well as other issues of regional interests.
Simonyan presented the Armenian government’s Crossroads of Peace project to the Hungarian President.