Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Չինաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Չինաստան կատարած այցի շրջանակներում հանդիպել է Չինաստանի պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունի հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Սուրեն Պապիկյանը։
«Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում սեպտեմբերի 12-ին հանդիպել եմ ՉԺՀ պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կարևորել ենք երկու երկրների միջև բարձր մակարդակով հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ պաշտպանության բնագավառում։
Նաև ընդգծել ենք, որ վերջին տարիների ընթացքում ռազմական համագործակցությունը նկատելիորեն առաջընթաց է ապրել՝ ընդգրկելով նոր ուղղություններ։
Պատրաստակամություն ենք հայտնել Հայաստան-Չինաստան համագործակցությունն էլ ավելի զարգացնելու, ներառյալ բարձրաստիճան շփումները երկու երկրների զինված ուժերի միջև։
Քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր»,-գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարը:

Министр обороны Армении встретился с главой МО Китая
Министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с министром обороны Китая адмиралом Дун Цзюнем в рамках своего визита в Китай. Как сообщает Арменпресс, об этом Сурен Папикян написал на своей странице в Facebook.
"12 сентября в рамках моего визита в Китайскую Народную Республику я встретился с министром обороны КНР адмиралом Дун Цзюнем.
В ходе встречи мы подчеркнули важность отношений на высоком уровне между двумя странами в различных областях, включая оборону.
Мы также подчеркнули, что за последние годы военное сотрудничество значительно продвинулось вперед, в том числе по новым направлениям.
Мы выразили готовность к дальнейшему развитию армяно-китайского сотрудничества, в том числе контактов на высоком уровне между вооруженными силами двух стран.
Обсуждался также ряд вопросов, касающихся международной и региональной безопасности", - написал министр обороны РА.