Junius. ֆինանսական գրագիտության խաղ Idram Junior հավելվածում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Idram Junior հավելվածն արդեն ավելի հետաքրքիր է․ հենց հավելվածում կարելի է խաղալ ֆինանսական գրագիտության խաղ։ Ավելին, այդ խաղի միջոցով կարելի է պատրաստվել «Junius» ֆինանսական կրթության մրցույթին, որը կազմակերպվել է Idram Junior ֆինանսական հավելվածի և Կորիզ կրթական ծրագրի կողմից։
Թե «Junius» խաղը, թե մրցույթը ստեղծված են բարելավելու երեխաների գիտելիքները ֆինանսական ոլորտում։ Մրցույթին պատրաստվելու համար պետք է ներբեռնել Idram Junior ֆինանսական հավելվածը՝ նախատեսված հատուկ երեխաների ու պատանիների համար, գրանցվել ծնողի թույլտվությամբ և խաղալ «Junius» խաղն անմիջապես հավելվածում, հավաքել գիտելիքներ ու մասնակցել ամփոփիչ մրցույթին։
Իդրամ ընկերության Հաղորդակցման և ԿՍՊ ստորաբաժանման ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ «Junius» խաղը և մրցույթը կօգնի պատանիներին պատրաստվել նավարկել ֆինանսների աշխարհում՝ դառնալով էլ ավելի պատասխանատու կյանքի կազմակերպման ու ֆինանսների տնօրինման հարցում։ «Ֆինանսական գրագիտությունը ցանկացած մարդու կարևորագույն հմտություններից է․ դեռ փոքր տարիքից երեխաներին ֆինանսներին ծանոթացնելը թույլ է տալիս ապահովել նրանց գիտակից ու բարեկեցիկ ապագան։ Հենց այդ է պատճառը, որ որոշում կայացրինք համագործակցել «Կորիզ» կրթական ծրագրի հետ և խրախուսել երեխաներին պատրաստվել մեծ մրցույթին ու ստանալ արժեքավոր մրցանակներ, ավելի ստույգ՝ iPhone 15: Միևնույն ժամանակ նշեմ, որ երեխաները մրցույթից հետո էլ հնարավորություն են ունենալու խաղալ Junius խաղը Idram Junior հավելվածում և բարելավել իրենց գիտելիքները», - ասում է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Koreez կրթական ծրագրի հիմնադիր Սուրեն Ալոյանի խոսքով՝ «Junius» ֆինանսական կրթության խաղի հիմնական առաքելությունն է օգնել Հայաստանի Հանրապետության 3-8-րդ դասարանների աշակերտներին հասկանալ ֆինանսական աշխարհը և սովորել ֆինանսական հմտություններ՝ խաղի միջոցով: Այս նորարարական հավելվածը թույլ կտա երեխաներին իմանալ, թե ինչ է ֆինանսը, ինչպես ճիշտ տնօրինել գումարը, խուսափել ֆինանսական խարդախություններից և վստահորեն կողմնորոշվել ֆինանսական միջավայրում», - ասում է Սուրեն Ալոյանը։
Ամփոփիչ մրցույթը տեղի կունենա երկու փուլով․ 3-5-րդ դասարանների համար մրցույթը կանցկացվի սեպտեմբերի 10-ին, 6-8-րդ դասարանների համար՝ սեպտեմբերի 11-ին՝ առցանց ֆորմատով, ժամը 10։30-ից մինչև 19։00-ն ընկած ժամանակահատվածում՝ երեխայի նախընտրած ժամին։
Մրցույթի հաղթողներին սպասվում են տպավորիչ նվերներ․ երկրորդ և երրորդ հորիզոնականները կստանան անակնկալ մրցանակներ, իսկ առաջին հորիզոնականը զբաղեցնող գիտունիկները կստանան մեծ մրցանակ՝ 6 հատ iPhone 15-երից մեկը։
Գրանցվե՛ք մրցույթին հիմա koreez.am կայքում, ներբեռնե՛ք Idram Junior հավելվածն ու պատրաստվե՛ք կարևոր օրվան անմիջապես հավելվածի ներսում, հաղթե՛ք մրցույթն ու ստացե՛ք ոչ միայն կարևոր գիտելիքներ, այլ նաև արժեքավոր նվերներ։ Գրանցվել կարող եք մինչև սեպտեմբերի 8-ը։

Junius: Financial literacy game in the Idram Junior app
YEREVAN, AUGUST 23, ARMENPRESS. The Idram Junior app just got even more exciting: now you can play a financial literacy game directly within the app. Moreover, through this game, you can prepare for the financial education competition Junius, organized by the financial app Idram Junior and the educational program Koreez.
Both the game Junius and the competition aim to enhance children's financial knowledge. To prepare for the competition, you need to download the Idram Junior financial app, designed specifically for children and teenagers, register with parental permission, and play the Junius game directly in the app, accumulating knowledge and competing in the final contest.
According to Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and CSR at Idram, the Junius game and competition will help children and teenagers better navigate the financial world, becoming more responsible in managing their lives and finances. "Financial literacy is one of the most important skills for anyone: introducing children to finances from an early age ensures their conscious and prosperous future. That's why we decided to collaborate with the Koreez educational program and invite children to prepare for the big competition and win valuable prizes, such as the iPhone 15. At the same time, I would like to note that even after the competition, children will have the opportunity to continue playing the Junius game in the Idram Junior app and improve their knowledge," said Tatevik Vardevanyan.
According to Suren Aloyan, founder of the Koreez educational program, the main mission of the Junius financial education game is to help 3rd to 8th graders in Armenia understand the financial world and acquire financial skills through play. "This innovative app will allow children to learn what finances are, how to manage money properly, avoid financial scams, and navigate the financial world with confidence," said Suren Aloyan.
The final competition will take place in two stages. The competition for 3rd to 5th graders will be held on September 10, and for 6th to 8th graders on September 11, in an online format from 10:30 AM to 7:00 PM at a time convenient for the child.
Winners of the competition will receive impressive gifts. The second and third place winners will receive surprise prizes, while the first-place winners will be awarded a grand prize: one of 6 iPhone 15s.
Register for the competition now on koreez.am, download the Idram Junior app, and prepare for the big day directly within the app. Win the competition and gain not only valuable knowledge but also valuable prizes. Registration is open until September 8.