Եվրո-2024. Շվեյցարիան և Շոտլանդիան չպարզեցին հաղթողին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության երկրորդ տուրում A խմբում մրցող Շոտլանդիան ուժերը չափեց Շվեյցարիայի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Քյոլնի մարզադաշտում կայացած խաղի մեկնարկից 12 րոպե անց Շոտլանդիան առաջ անցավ հաշվի մեջ: Շվեյցարիայից ինքնագոլի հեղինակ դարձավ Շերը: Շվեյցարիային հաջողվեց վերականգնել հաշվի հավասարությունը 26-րդ րոպեին: Դիպուկ հարվածով աչքի ընկավ Շաքիրին: Վերջինս միակ ֆուտբոլիստն է, ով դարձել է գոլի հեղինակ նախորդ երեք աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններում:
Երկրորդ կեսում թե Շոտլանդիան, թե Շվեյցարիան մի շարք հնարավորություններ ունեին գոլեր խփելու, բայց գրոհները անհաջող ավարտ էին ունենում:
Շոտլանդիա-Շվեյցարիա` 1:1:
Այժմ Շվեյցարիան ունի 4 միավոր, Շոտլանդիան` 1: Այս խմբում առաջին տեղով արդեն իսկ փլեյ-օֆֆի ուղեգիր նվաճել է Գերմանիան: Հունգարիան միավոր չունի:
Եվրոպայի առաջնության խմբային փուլի երրորդ` վերջին տուրում Գերմանիան կխաղա Շվեյցարիայի, իսկ Հունգարիան` Շոտլանդիայի դեմ: Խաղերը կկայանան հունիսի 23-ին:

Евро-2024: Швейцария и Шотландия не определили победителя
Во втором туре чемпионата Европы по футболу Шотландия, выступающая в группе А, встретилась со Швейцарией.
Как сообщает Арменпресс, спустя 12 минут после начала матча, проходящего на стадионе в Кёльне, Шотландия вырвалась вперед. Автогол в ворота Швейцарии забил Фабиан Шер. Швейцария смогла сравнять счет на 26-й минуте. Метким ударом отличился Джердан Шакири. Он - единственный футболист, которому удалось забить голы на трёх предыдущих чемпионатах мира и Европы.
Во втором тайме и Шотландия, и Швейцария имели ряд шансов, но атаки не увенчались успехом.
Матч Шотландия-Швейцария завершился со счетом: 1:1.
Швейцария имеет 4 очка, Шотландия - 1. Германия уже вышла в плей-офф, заняв первое место в этой группе. У Венгрии нет очков.
В третьем, заключительном туре группового этапа чемпионата Европы Германия сыграет со Швейцарией, Венгрия - с Шотландией. Игры состоятся 23 июня.