Վարչապետն այցելել է Ախթալա, հետևել փլուզված կամրջի վերականգնման աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լոռու մարզ կատարած այցի շրջանակներում եղել է նաև Ախթալայում և ծանոթացել ջրհեղեղի հետևանքով փլուզված կամրջի վերակառուցման աշխատանքներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ վարչապետը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրառում է կատարել՝ կից հրապարակելով նաև տեսանյութ, որտեղ նա զրուցում է բնակիչների հետ, ինչից հետո պաղպաղակ հյուրասիրում երեխաներին։
«Կառավարությունը տեղի բնակիչներին ապահովել է անհրաժեշտ սննդով և առաջին անհրաժեշտության այլ ապրանքներով»,-գրառման մեջ նշել է վարչապետը։
Բնակիչները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետին Ախթալայի կամրջի արագ վերականգնման և տրամադրված օգնության համար։
Նիկոլ Փաշինյանն էլ, իր հերթին, Ախթալայի բնակիչների հետ զրույցի ընթացքում հայտարարել է, որ անհրաժեշտ է նոր կամուրջ կառուցել։
Բնակիչներից մեկը վարչապետին հայտնել է, որ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի հետ կոորդինացնում են դեպի բնակավայր սննդի առաքումներն իրականացնելու հարցը։

Премьер-министр посетил Ахталу и ознакомился с ходом восстановления обрушившегося моста
Премьер-министр Никол Пашинян в рамках своего визита в Лорийскую область также находился в Ахтале и ознакомился с работами по восстановлению моста, обрушившегося из-за наводнения.
Как передает Арменпресс, об этом премьер-министр Армении сделал запись на своей странице в Facebook, опубликовав видео, на котором беседует с жителями, после чего угощает детей мороженым.
"Правительство обеспечило местных жителей необходимыми продуктами питания и другими предметами первой необходимости", - говорится в записи премьер-министра.
Жители поблагодарили премьер-министра за быстрое восстановление моста Ахтала и оказанную помощь.
Никол Пашинян, в свою очередь, заявил в ходе беседы с жителями Ахталы, что необходимо построить новый мост.
Один из жителей сообщил премьер-министру, что они согласовывают с министром территориального управления и инфраструктуры РА Гнелом Саносяном вопрос доставки продуктов питания в поселок.