Լիտվայի ԱԳ նախարարը Հանրապետության տոնի առթիվ շնորհավորել է Հայաստանին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լիտվայի արտգործնախարարությունը Հանրապետության տոնի կապակցությամբ շնորհավորել է Հայաստանին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշվում է Լիտվայի արտգործնախարարության X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ, որում մեջբերվում են ԱԳ նախարար Գաբրիելյուս Լանդսբերգիսի խոսքերը։
«Շնորհավորում եմ Հանրապետության տոնը, Հայաստա՛ն: Լիտվան բարձր է գնահատում Հայաստանի հանձնառությունը խաղաղությանը, ժողովրդավարական արժեքները պաշտպանելու վճռականությունը և ԵՄ-ի հետ մերձեցմանն ուղղված ջանքերը: Մեր վճռական աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխան, կայուն և հուսադրող ապագային»,- գրել է Լանդսբերգիսը։

YEREVAN, MAY 28, ARMENPRESS. The Ministry of Foreign Affairs of Lithuania congratulated Armenia on the occasion of the Republic Day.
This is mentioned in a post on the X microblog of the Ministry of Foreign Affairs of Lithuania, in which the words of Foreign Minister GabrieliusLandsbergis are quoted.
“Congratulations on the Republic Day, Armenia! Lithuania appreciates Armenia‘s commitment to peace, its perseverance to defend democratic values, and its efforts to bring Armenia closer to EU. Our firm support to Armenia's sovereign, resilient and hopeful future,” wrote Landsbergis.