ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, Արարատի մարզի Գետափնյա գյուղի մոտ գտնվող կամրջի հետիոտնի համար նախատեսված հատվածում տեղի է ունեցել մասնակի փլուզում, ինչի հետևանքով կամրջով երթևեկությունը դադարեցվել է։
«Քարաթափման հետևանքովմիակողմանի երթևեկելի էՍյունիքի մարզի Մեղրի - Ծավ ավտոճանապարհի 33-րդ կմ-ի հատվածը:
Ըստ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի՝ փակ էՎանաձոր – Ալավերդի – Այրում - Բագրատաշեն ավտոճանապարհը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Փրկարար ծառայությունը վարորդներին խորհուրդ է տալիս դեպի Վրաստանի սահման ուղևորվելիս Մ-6-ը շրջանցել Մ-3 Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-ՀՀ սահման և Մ-1 Երևան-Գյումրի-ՀՀ սահման միջպետական ավտոճանապարհներով։
Նշվում է, որ Մ-4, Երևան-Սևան-Իջևան-ՀՀ սահման ավտոճանապարհի Դիլիջանից մինչև Իջևան հատվածը երթևեկելի է։ Որոշ տեղամասերում, սակայն, երթևեկությունը միակողմանի է։Բեռնատարների համար փակ է Դիլիջան-Իջևան հատվածը։ Գործում է շրջանցիկ Սևան-Ճամբարակ-Իջևան ավտոճանապարհը։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ՀՀ նԳՆ փրկարար ծառայության ստացած տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհըբաց էբոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

На территории Республики Армения есть закрытые автодороги․ Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Спасательной службы Армении, на пешеходной части моста возле села Гетапня Араратской области произошло частичное обрушение, в результате чего движение по мосту остановлено.
Из-за камнепада на 33-м километре автодороги Мегри-Цав в Сюникской области установлено одностороннее движение.
Закрыта трасса Ванадзор-Алаверди-Айрум-Баграташен. Водителям рекомендуется объезжать дорогу М-6 к границе Грузии по межгосударственным автодорогам М-3 Маргара-Ванадзор-Ташир-граница Армении и М-1 Ереван-Гюмри-граница Армении.
Участок автодороги М-4, Ереван-Севан-Иджеван-граница Армении от Дилижана до Иджевана проходим, однако в некоторых районах движение одностороннее. Участок Дилижан-Иджеван закрыт для грузовых автомобилей: действует объездная автодорога Севан-Чамбарак-Иджеван.