Լոռիում և Տավուշում հեղեղումների հետևանքով 17 կամուրջ է փլուզվել․Սանոսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լոռիում և Տավուշում հեղեղումների հետևանքով 17 կամուրջ է փլուզվել, որոնցից 5-ը խոշոր կամուրջներ են։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին հայտնեց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
«Ընդհանուր առմամբ՝ 17 կամուրջ է փլուզվել։ Դրանց մի մասը փոքր կամուրջներ են՝ համայնքային նշանակության, բայց նաև փլուզվել է 5 խոշոր կամուրջ, և մեզանից մեծ ջանք ու ժամանակ կպահանջվի դրանք վերականգնելու համար։ Այդ կամուրջների փլուզման հետևանքով ստեղծվել է բնակավայրերի հետ կապի լուրջ խնդիր։ Եթե փոքր համայնքների պարագայում լուծումներ գտնվել են և այդ համայնքներում կապի խնդիր չկա, խոշոր կամուրջների փլուզման պարագայում կապի խնդիր ստեղծվել է»,- ասաց Սանոսյանը։

17 bridges collapse as a result of floods in Lori and Tavush - Sanosyan
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. As a result of floods in Lori and Tavush, 17 bridges have collapsed, 5 of which are large bridges, said Minister of Territorial Management and Infrastructures GnelSanosyan during the briefing.
"A total of 17 bridges collapsed, including some small ones of community importance and 5 major bridges. Restoring the larger bridges will require significant effort and time. As a result of the collapse of those bridges, a serious problem of communication with settlements was created. If solutions were found in the case of small communities and there is no communication problem in those communities, in the case of the collapse of large bridges, a communication problem was created," said Sanosyan.