Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդանիստ եկեղեցում Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի Սուրբ պատարագ է մատուցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում (Փարիզ) Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ հունվարի 6-ին թեմի առաջնորդ Հայր Գրիգոր Վարդապետ Խաչատրյանի նախագահությամբ մատուցվել է Սուրբ պատարագ և կատարվել է Ջրօրհնեքի արարողություն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը տեղեկացնում է, որ Սուրբ պատարագին և Ջրօրհնեքի արարողությանը ներկա էին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանության անձնակազմը, Ֆրանսահայոց թեմի բազմաթիվ հավատավորներ։

В Соборной церкви Французской епархии ААЦ отслужена Святая Литургия в честь Св. Рождества и Богоявления
6 января, по случаю Святого Рождества и Богоявления, под главенством предстоятеля Французской епархии Армянской Апостольской Святой Церкви архиепископа Григора Хачатряна в Соборной церкви Св.Ованнеса Крестителя (Париж) была отслужена Святая Литургия и совершен чин освящения воды.
Как передает Арменпресс, на странице посольства Армении во Франции в Facebook сообщается, что на Святой литургии и церемонии водоосвящения присутствовали сотрудники посольства Армении во Франции, многие верующие Французской епархии Армянской Апостольской Святой Церкви.