Հյուսիսային Մակեդոնիայի ընտրանին ուժեղ, եվրոպական թիմ է. Ալեքսանդր Պետրակով
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականին բարձր որակներ ունեցող թիմ է համարում:
«Հույս ունեմ, որ ինձ հաջողվել է իմ ֆուտբոլիստներին հասցնել այն, որ առաջիկա խաղում ինքնանվիրմամբ խաղան: Մեզ շատ հետաքրքիր հանդիպում է սպասվում: Հուսով եմ, որ նրանք գիտակցում են այս խաղի կարևորությունը:»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ նախախաղային ասուլիս ժամանակ ասաց մարզիչը:
Պետրակովի խոսքով` մարզչական շտաբը մակեդոնական թիմի մի շարք հանդիպումներ է դիտել և եկել է եզրահանգման, որ թիմը լավ տեսք ունի և աճն ակնհայտ է:
«Հյուսիսային Մակեդոնիայի ընտրանին ուժեղ, եվրոպական թիմ է, որը հետզհետե զարգացում է ապրում և ցուցադրում է բարձր որակի խաղ»,-ասաց նա:
ՀյուսիսայինՄակեդոնիա-Հայաստանընկերականհանդիպումըտեղի կունենա հոկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 17:00-ին (Երևանի ժամանակով):

Сборная Северной Македонии - сильная европейская команда: Александр Петраков
Главный тренер сборной Армении по футболу Александр Петраков считает сборную Северной Македонии высококачественной командой.
“Надеюсь, что мне удалось довести своих подопечных до того, чтобы они сыграли в предстоящем матче самоотверженно. Нас ждет очень интересная встреча. Надеюсь, они осознают важность этой игры”, - как сообщает Арменпресс, сказал тренер на предматчевой пресс-конференции.
По словам Петракова, тренерский штаб посмотрел ряд матчей сборной Северной Македонии и пришел к выводу, что команда выглядит хорошо и рост очевиден.
“Сборная Северной Македонии - сильная европейская команда, которая постепенно развивается и показывает качественную игру”, - сказал он.
Товарищеский матч между Северной Македонией и Арменией состоится 17 октября в 17:00 по ереванскому времени.