Ադրբեջանը կրակ է բացել Ասկերանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղաշխատանքներ կատարող քաղաքացիների ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հուլիսի 15- ին ժամը 10։00-ի սահմաններում փորձել են Ասկերանի շրջանում իրականացնել ամրաշինական աշխատանքներ, որոնք իբր թե խափանվել են ադրբեջանական կողմի գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակից:
«Այս կերպ Ադրբեջանի Պն-ն փորձում է հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ: Հուլիսի 15-ին ժամը 09:50-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ»,-տեղեկացնում են ՊԲ-ից:

Azerbaijan opens fire at citizens doing agricultural work in Artsakh
YEREVAN, 15JULY,ARMENPRESS․ The message spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan about the fact that on July 15, around 10:00 AM, the units of the Defense Army of Artsakh tried to carry out fortification works in the Askeran region, which were allegedly disrupted as a result of the actions of the Azerbaijani side, is another disinformation, ARMENPRESS reports, the Defense Army of the Republic of Artsakh said in a message.
"In this way, the Defense Ministry of Azerbaijan is trying to justify the fire of its units in the direction of civilians doing agricultural work. On July 15, around 09:50, the Azerbaijani side opened fire from firearms in the direction of civilians doing agricultural work in the village of Nerkin Sznek of Askeran district”, reads the message.