Ադրբեջանը կրակ է բացել Ասկերանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղաշխատանքներ կատարող քաղաքացիների ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հուլիսի 15- ին ժամը 10։00-ի սահմաններում փորձել են Ասկերանի շրջանում իրականացնել ամրաշինական աշխատանքներ, որոնք իբր թե խափանվել են ադրբեջանական կողմի գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակից:
«Այս կերպ Ադրբեջանի Պն-ն փորձում է հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ: Հուլիսի 15-ին ժամը 09:50-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ»,-տեղեկացնում են ՊԲ-ից:

Азербайджан открыл огонь по гражданам, выполнявшим сельские работы в общине Неркин Сгнек Аскерана
Распространенное Минобороны сообщение о том, что 15 июля около 10:00 часовподразделения Армии обороны пытались провести фортификационные работы в Аскеранском районе, которые якобы были сорваны в результате действий азербайджанской стороны— очередная дезинформация.
Как передает Арменпресс,об этом сообщает Армия обороны Республики Арцах.
«Таким образом Минобороны Азербайджана пытается оправдать обстрел своих подразделений в направлении мирных жителей, выполняющих сельскохозяйственные работы. 15 июля около 09:50 часов азербайджанская сторона открыла огонь из стрелкового оружия по мирным жителям, выполнявшим сельскохозяйственные работы в общине Неркин Сгнек Аскеранского района», - сообщает АО.