Այս պահի դրությամբ չկա խաղաղության պայմանագրի համաձայնեցված նախագիծ, որը հնարավոր կլինի ստորագրել. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է Քիշնևում հունիսի մեկին կայանալիք հնգակողմ հանդիպմանն Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու հավանականությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝վարչապետը, անդրադառնալով քննարկումներին, թե արդյոք հնարավո՞ր է, որ հունիսի 1-ին Քիշնևում խաղաղության պայմանագիր ստորագրվի՝ Փաշինյանն ասաց. «Մենք դեռևս չենք ստացել Ադրբեջանի մեկնաբանությունները Վաշինգտոնից առաջ իրենց փոխանցած մեր առաջարկությունների վերաբերյալ: Եթե ես ճիշտ եմ հիշում, դա խաղաղության պայմանագրի արդեն չորրորդ խմբագրումն է: Չորրորդ խմբագրումը փոխանցել ենք, այս պահի դրությամբ դեռևս դրանց մեկնաբանությունները չենք ստացել: Հետևաբար, այս պահի դրությամբ կարող եմ ասել, որ չկա համաձայնեցված նախագիծ, որը հնարավոր կլինի ստորագրել»:
Քիշնևում հունիսի 1-ին կկայանա հնգակողմ հանդիպում՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի, Ֆրանսիայի և Գերմանիայի ղեկավարների և Եվրոպական խորհրդի նախագահի մասնակցությամբ։

YEREVAN, MAY 29, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has commented on the likelihood of signing a peace treaty with Azerbaijan during the upcoming five-sided meeting in Chisinau on June 1.
Commenting on discussions whether or not a peace treaty could be signed during the June 1 meeting, Pashinyan said: “We still haven’t received Azerbaijan’s comments regarding our proposals sent before the Washington [talks]. If I recall correctly, that was already the fourth editing of the peace treaty. We have conveyed the fourth version, and as of this moment we haven’t received their comments. Thus, as of this moment I can say that there is no agreed upon draft that could be possible to sign.”
PM Pashinyan is scheduled to meet with Azerbaijani President Ilham Aliyev, together with the French and German leaders and the President of the European Council on June 1 in Chisinau.