ՀՀ պաշտպանության նախարարը Ֆրանսիայի դեսպանին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 24-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-ֆրանսիական համագործակցության ներկա մակարդակը:
Դեսպան Լույոյի խնդրանքով պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը։

Armenian Defense Minister, French Ambassador discuss bilateral cooperation in defense, situation on border
YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS. Minister of Defense Suren Papikyan met with the French Ambassador to Armenia Anne Louyot on May 24.
Issues related to the Armenian-French bilateral cooperation in the defense sector, as well the regional security were discussed, the defense ministry said in a readout.
Papikyan and Louyot praised the current level of the Armenian-French cooperation.
At the French ambassador’s request, minister Papikyan presented the current situation at the Armenian-Azerbaijani border.