Կարմիր Խաչի ներկայացուցիչները տեսակցել են Հայաստանում կալանավորված ադրբեջանցի զինծառայողներին
ԵՐԵՎԱ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչներն այսօր տեսակցել են Հայաստանում կալանավորված երկու ադրբեջանցի զինծառայողներին, նրանց հետ տեղի են ունեցել առանձնազրույցներ։
«Արմենպրես»-իհետ զրույցումայս մասին հայտնեց ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին։
«Տեսակցությունների շրջանակում ադրբեջանցիներին հնարավորություն է տրվել կապ հաստատել ընտանիքների անդամների հետ՝ Կարմիր Խաչի նամակների միջոցով»,- ասաց նա:
Ամատունին նշեց, որ կալանավորված ադրբեջանցի զինծառայողների առողջական վիճակի, պահման պայմանների վերաբերյալ տեղեկատվությունը քննարկում են միայն պահող իշխանությունների հետ։

YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. Representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have visited the two detained Azerbaijani servicemen in Armenia, ICRC Armenia communications manager Zara Amatuni told ARMENPRESS.
The ICRC representatives held private conversations with the detainees, Amatuni added.
“During the visits the Azerbaijanis were given the opportunity to contact their family members through Red Cross correspondence,” she added.
Amatuni said they discuss matters relating to the state of health and condition of detention of the detainees only with the authorities.