Հայաստանն ու ԱՄՆ-ն բարձր են գնահատել հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Պետքարտուղարի Եվրոպական ու Եվրասիական հարցերով փոխտեղակալ Էրիկա Օլսոնի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից։
Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան՝ փաստելով վերջին շրջանում առավել ակտիվացած փոխայցերը:
Քննարկվել են հայ-ամերիկյան համատեղ ծրագրերի իրականացման ընթացքը և մի շարք ոլորտներում համագործակցության հնարավոր հեռանկարները:
Կարևորվել է հայ-ամերիկյան փոխգործակցության հետագա ամրապնդումը, նաև տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության ապահովման համատեքստում:

Армения и США высоко оценили динамику стабильного развития отношений
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с заместителем помощника госсекретаря по делам Европы и Евразии Эрикой Олсон. Об этом «Арменпресс» сообщили в Ааппарате Совета безопасности РА.
Стороны высоко оценили динамику стабильного развития армяно-американских отношений, отметив, что в последнее время активизировались взаимные визиты.
Обсуждались ход реализации совместных армяно-американских программ и возможные перспективы сотрудничества в ряде областей.
Было подчеркнуто дальнейшее укрепление армяно-американского сптрудничества, в том числе в контексте обеспечения стабильности и мира в регионе.