Համաշխարհային այս անկայուն և անորոշ միջավայրում մեզ հարկավոր են ամուր նյարդեր և զսպվածություն․ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Համաշխարհային անկայուն և անորոշ միջավայրում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անհրաժեշտ է համարում ունենալ ամուր նյարդեր և զսպվածություն։
«Համաշխարհային այս անկայուն և անորոշ միջավայրում հարկավոր են ամուր նյարդեր և զսպվածություն, տարածաշրջանային իրավիճակը պայթեցնելու հարցում շահագրգիռ ուժերին տուրք չտալու համար։ Ի հեճուկս բոլոր դժվարությունների՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը անհոգնել վերահաստատում է իր հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց Փաշինյանը։

PM Pashinyan calls for ‘strong nerves and restraint’ amid global instability, reiterates commitment to peace agenda
YEREVAN, APRIL 6, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Thursday called for “strong nerves and restraint” in times of what described as “global unstable and uncertain environment.”
“In this global unstable and uncertain environment, we need strong nerves and restraint, in order not to [succumb] to the forces interested in blowing up the regional situation. In spite of all difficulties, the Government of the Republic of Armenia is tirelessly reiterating its commitment to the peace agenda,” Pashinyan said at the Cabinet meeting.