Սերգեյ Լավրովը կայցելի Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը կմասնակցի Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի շրջանակում անցկացվող համատեղ նիստին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և մամուլի վարչության ղեկավարի տեղակալ Իվան Նեչաևը։
«Նոյեմբերի 22-23-ին Սերգեյ Լավրովը կմասնակցի ԱԳ նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի, ՀԱՊԿ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին: Միջոցառումը կկայանա Երևանում՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի հերթական նիստի նախաշեմին»,-ասել է նա:
Նախատեսվում է մտքերի փոխանակում՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի և կազմակերպության գործունեության վերաբերյալ:
Նախատեսվում է նաև հավանություն տալ մի շարք փաստաթղթերի, այդ թվում՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի հաստատմանը ներկայացված ամփոփիչ հռչակագրին։

Sergey Lavrov to visit Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov will participate in the joint session to be held in the sidelines of the CSTO Security Council in Yerevan on November 22-23, ARMENPRESS reports Ivan Nechaev, Deputy Head of the Information and Press Department of the Ministry of Foreign Affairs of Russia said.
"On November 22-23, Sergey Lavrov will participate in the joint session of the Council of Foreign Ministers, the Council of Defense Ministers, the Committee of Secretaries of the CSTO Security Councils. The event will take place in Yerevan, on the eve of the regular session of the CSTO Collective Security Council," he said.
There will be an exchange of views regarding the military-political situation in the CSTO collective security region and the activities of the organization.
It is also planned to approve a number of documents, including the summary declaration submitted for approval by the CSTO Collective Security Council.