Ջերմուկի համայնքապետը ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման խմբին է ներկայացրել Ադրբեջանի վերջին ագրեսիայից հետո ստեղծված իրավիճակը՝ փաստերով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման խումբը հոկտեմբերի 24-ին այցելել էր Ջերմուկ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Ջերմուկ համայնքի ղեկավար Վահագն Արսենյանը:
«Նախքան պաշտպանական դիրքեր բարձրանալը տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում նրանց ներկայացվել է սեպտեմբերի 13 -ի ադրբեջանական հարձակումից հետո ստեղծված իրավիճակը, քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցված վնասները, նաև վտանգները, որոնք առաջացել են ադրբեջանական ագրեսիայից հետո (նախկինում քաղաքից ադրբեջանական զորքերի հեռավորությունն ու ներկայիս գտնվելու վայրերը)»,- նշված է գրառման մեջ:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև գեներալ-մայոր Սմբատ Գրիգորյանը և այլ բարձրաստիճան զինվորականներ:
Հանդիպմանը հաջորդել է ներկայացված իրավիճակի փաստացի արձանագրումը՝ անմիջապես տեղում։ Պատվիրակությունը այցելել է պաշտպանական դիրքեր, Ջերմուկի ճոպանուղի, նաև քաղաքի տարբեր հատվածներ : Կրած վնասների մասին ներկայացվող տեղեկատվությունն արձանագրվել է փաստերով։

Jermuk Mayor briefs OSCE needs assessment team on damages and aftermath of Azerbaijani attack
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. The OSCE needs assessment team visited the town of Jermuk on October 24, Jermuk Mayor Vahagn Arsenyan said in a statement.
“During a meeting prior to going up to the defensive positions, the team was briefed on the aftermath of the September 13 Azerbaijani attack, the damages inflicted upon civilian infrastructures, and the threats which emerged after the Azerbaijani aggression (the previous distance of Azerbaijani troops from the town and their current locations),” the mayor said.
Major-general Smbat Grigoryan and other high-ranking military officers were present at the meeting.
The team then inspected the situation on the ground. The delegation visited defensive positions, the Jermuk ropeway and other parts of the town. The information on the damages was recorded with facts.