Jermuk Belediye Başkanı, Azerbaycan'ın son saldırısının ardından oluşan durumu AGİT İhtiyaç Değerlendirme Grubuna sundu
1 dakikalık okuma
![Jermuk Belediye Başkanı, Azerbaycan'ın son saldırısının ardından oluşan durumu AGİT İhtiyaç Değerlendirme Grubuna sundu](http://armenpress.am/resized/480/static/news/b/2022/10/1095637.jpg)
YEREVAN, 25 EKİM, ARMENPRESS: AGİT İhtiyaç Değerlendirme Grubu 24 Ekim'de Jermuk'u ziyaret etti. Armenpress’in aktardığına göre Jermuk Belediye Başkanı Vahagn Arsenyan, bu konuda Facebook’tan açıklama yaptı.
Açıklamada, "Savunma mevzilerine gitmeden önce yapılan görüşmede kendilerine 13 Eylül'deki Azerbaycan saldırısından sonra oluşan durum, sivil altyapılara verilen zarar ve Azerbaycan saldırısı sonrası ortaya çıkan tehlikeler sunuldu." ifadeleri kullanıldı.
Tuğgeneral Smbat Grigoryan ve diğer üst düzey askeri yetkililer de toplantıda hazır bulundu.
Heyet savunma mevzilerini, Jermuk teleferiğinin yanı sıra şehrin farklı bölgelerini ziyaret etti. Yaşanan zararlar hakkında sunulan bilgiler gerçeklerle kayıt altına alındı.